BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pinigų plovimo prevencijos specialistai aptarė šios srities iššūkius lošimų sektoriuje

Data

2020 12 14

Įvertinimas
0
bendradarbiavimas.jpg

Š. m. gruodžio 11 d. Lošimų priežiūros tarnybos Kontrolės skyriaus vedėja Rūta Giedrienė dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, skirtoje pinigų plovimo prevencijai azartiniuose lošimuose tema „Pinigų plovimo prevencija: nauji iššūkiai ir realybė Europos lošimų sektoriuje”. Konferenciją organizavo Europos lošimų ir lažybų asociacija EGBA (European Gaming and Betting Association) ir VIXIO „GamblingCompliance“. Joje dalyvavo EGBA, Europos Komisijos (EK), kitų institucijų, susijusių su pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimo nacionaliniuose lošimų sektoriuose, rinkos atstovai.

Seminaro metu diskutuota apie naują realybę lošimų sektoriuje, rizikas bei reglamentavimo iššūkius, kurie reikalingi įgyvendinti pinigų plovimo prevenciją Europos lošimų sektoriuje.

Pagrindinį pranešimą skaitė Europos Komisijos (EK) Finansinių nusikaltimų skyriaus pareigūnas.

Buvo pristatyti EK planai, aptarti 6 pagrindiniai tikslai, kaip tobulinti pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimo priežiūrą, taip pat kaip palengvinti rinkai įgyvendinti pinigų plovimo prevencijos reikalavimus savo veikloje. Kalbėta apie tai, jog atsižvelgiant į tai, kad EK mato, kad kai kurios šalys tam tikras lošimų rūšis atleidžia nuo pinigų plovimo prevencijos reikalavimų, EK svarsto, kaip ateityje viskas bus, ar turėtų keistis ir koks sprendimas būtų teisingas, kiek svarbu orientuotis į rizikingiausius sektorius.

Konferencijos dalyviams pristatyta informacija ir pasidalinta įžvalgomis, kokių pokyčių reikia ir kokį poveikį tai turės lošimų sektoriui, kokie iššūkiai ir sprendimai laukia lošimų organizatorių pinigų plovimo prevencijos srityje, kokių priemonių planuoja imtis EK prieš valstybes nares, kurios nesilaiko reikalavimų bei kitos temos.

Rinkos atstovai kalbėjo apie tai, kad skirtingose šalyse galioja labai skirtingi reikalavimai, dėl ko labai sudėtinga organizuoti nuotolinius lošimus. Pavyzdžiui, Čekija reikalauja identifikuoti klientą tik „face to face“ (fiziškai dalyvaujant vietoje), t. y. nuotoliniu būdu jo tapatybės patvirtinti neįmanoma.

Kita problema, į kurią rinka atkreipia EK dėmesį, tai skirtingi reikalavimai įtartinų operacijų pranešimams (STR). Siekdama vieningos praktikos, rinka prašo juos standartizuoti. 

Be to, rinkos atstovai skundėsi tuo, kad nėra aiškių lošimų sektoriui skirtų rekomendacijų, kaip turėtų būti vykdoma pinigų plovimo prevencija, todėl jie priversti sprendimų ieškoti patys, kurti prevencines sistemas ir bandyti užtikrinti keliamų reikalavimų vykdymą. 

EGBA informavo, kad šiuo metu rengiamos pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimo lošimų sektoriuje rekomendacijos verslui, kurias tikimasi pristatyti 2021 metų vasarą.