Nuo 2016 m. sausio 1 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau ­­– ALĮ) 201 straipsnio  4 dalimi, bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų ar kitų vaikų auklėjimo, ugdymo ar priežiūros įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų (toliau – įstaigos ir institucijos) vadovai privalo užtikrinti, kad įstaigos ar institucijos kompiuteriuose ir tinklo įrenginiuose būtų blokuojama galimybė dalyvauti nuotoliniuose lošimuose.

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos rekomenduoja įstaigoms ir institucijoms blokuoti interneto svetaines, kuriose organizuojami nuotoliniai lošimai,  naudojantis ugniasiene arba maršrutizatoriumi su turinio filtravimo funkcionalumu. Įstaigoms ir institucijoms, neturinčioms šių tinklo įrenginių, galimybę dalyvauti nuotoliniuose lošimuose siūlome blokuoti naudojantis kompiuterio operacinės sistemos suteikiamomis galimybėmis arba turinio filtravimo programomis. Daugiau informacijos apie turinio filtravimo programas galite rasti interneto svetainėje adresu Turinio filtravimo programos | Esaugumas.

Siekiant tinkamai įgyvendinti ALĮ 201 straipsnio  4 dalies reikalavimą, įstaigų ir institucijų kompetentingi specialistai turėtų reguliariai stebėti atnaujinamą (pateikiama žemiau) interneto svetainių, kuriose organizuojami nuotoliniai lošimai, sąrašą, ir blokuoti galimybę dalyvauti juose.

Sąrašą .txt formatu galite rasti čia.

 

 

 

Atnaujinimo data: 2024-02-26