BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pinigų plovimo prevencijos mokymai verslo atstovams

Data

2020 12 18

Įvertinimas
0
PPP loterijose ir losimuose II.jpg

Š. m. gruodžio 15 - 16 d.  Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Lošimų priežiūros tarnyba) surengė nuotolinius pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos mokymus azartinius lošimus ir loterijas organizuojančių bendrovių atstovams, kuriuos vedė Lošimų priežiūros tarnybos Kontrolės skyriaus vedėja Rūta Giedrienė. Mokymuose dalyvavo bendrovių darbuotojai, atsakingi už pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą jose.

Mokymų metu kartu su bendrovių atstovais buvo aptartos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją reglamentuojančios nacionalinės ir Europos teisinės srities naujovės, Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, 2019 metais atliktas ir 2020 metų pradžioje paskelbtas viešai Nacionalinis rizikos vertinimas ir jame pateiktos išvados bei įžvalgos. Tai pat aptarti iššūkiai, siekiant įvertinti pinigų plovimo riziką kasdienėje veikloje, pinigų plovimo schemos, pasidalinta praktine patirtimi.

Primename, kad Lošimų priežiūros tarnyba kaip viena iš pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimą Lietuvoje atliekančių institucijų, vykdo prižiūrimų ūkio subjektų įgyvendinamų pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių tinkamumo vertinimą ir priežiūrą. 

Lošimų priežiūros tarnyba nuolat vertina azartinius lošimus ir loterijas organizuojančių bendrovėse veikiančių kontrolės ir priežiūros procesų veiksmingumą bei tinkamumą, reguliariai rengia mokymus už šių prevencijos priemonių įgyvendinimą bendrovėse atsakingiems asmenims, tokiu būdu keliant jų kvalifikaciją, reikalingą tinkamam pinigų plovimo rizikos valdymui ir prevencijos užtikrinimui jų veikloje.