BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Bauda už netinkamą Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatų įgyvendinimą

Data

2021 05 12

Įvertinimas
0
money-laundering-1952737__480.jpg

Lošimų priežiūros tarnyba atliko didžiųjų loterijų organizatoriaus UAB „New Miracle“ veiklos 2019 – 2020 metais patikrinimą. Buvo tikrinama, kaip bendrovė laikosi Lietuvos Respublikos loterijų įstatyme, Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme (toliau – PPTFPĮ) ir kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų, organizuojant didžiąsias loterijas.

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad bendrovė, organizuodama loterijas internetu, prieš pradėdama dalykinius santykius nenustatė ir nepatikrino klientų tapatybės, netikrino ar yra aplinkybių taikyti sustiprintą tapatybės nustatymą bei neturėjo tinkamos vidaus politikos bei vidaus kontrolės procedūros, kuri užtikrintų tinkamą Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatų įgyvendinimą.

Atsižvelgiant į tai, nutarta už konstatuotus pažeidimus bendrovei skirti 10 000 Eur dydžio baudą bei privalomą nurodymą ne vėliau kaip iki 2021 m. birželio 7 d. pašalinti konstatuotus pažeidimus bei apie atliktus veiksmus informuoti Lošimų priežiūros tarnybą.

Primename, kad vadovaujantis PPTFPĮ, azartinius lošimus ir loterijas organizuojančios bendrovės yra įpareigoti subjektai vykdyti PPTFPĮ reikalavimus, skirtus pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevencijai užtikrinti. Lošimų priežiūros tarnyba priima azartinius lošimus ir loterijas organizuojančioms bendrovėms skirtus nurodymus, kuriais siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui ir (ar) teroristų finansavimui, prižiūri šių bendrovių veiklą, susijusią su pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimu, konsultuoja šias bendroves minėtų nurodymų įgyvendinimo klausimais.