BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Turto konfiskavimas

Data

2022 06 10

Įvertinimas
0
konfiskavimas turtas.jpeg

Kaip jau žinoma – Lošimų priežiūros tarnyba, atlikdama tyrimus dėl žaidimų žaidimo automatais organizavimo tvarkos, loterijų organizavimo tvarkos arba loterijos taisyklių, azartinių lošimų organizavimo tvarkos arba lošimo reglamento pažeidimų, turi teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolus administracinį nusižengimą padariusiems asmenims.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu (toliau –  ANK), už 134 straipsnio 2, 3, 4, 5 dalyse numatytus administracinius nusižengimus privaloma skirti daikto, kuris buvo administracinio nusižengimo padarymo įrankis arba dalykas, ir administracinio nusižengimo padarymu gautų pajamų konfiskavimą.

Tačiau šį reikalavimą įgyvendinant praktiškai, Lošimų priežiūros tarnyba susidurdavo su teisės aktų spraga – pažeidimą padariusiam juridinio asmens darbuotojui ANK nenumatė galimybės iš juridinio asmens konfiskuoti  juridinio asmens  pažeidimo padarymu gautų pajamų, administracinio nusižengimo padarymo įrankio arba dalyko.

Atsižvelgdama į šią situaciją, Lošimų priežiūros tarnyba dar 2021 metais inicijavo ANK pakeitimą, kuriuo už ANK 134 straipsnyje numatytų administracinių nusižengimų padarymą gali būti konfiskuojamas ir ne pažeidėjui nuosavybės teise priklausantis nurodytas turtas.

Įstatymų leidėjas Lošimų priežiūros tarnybos iniciatyvai pritarė ir 2022 m. gegužės 12 d. minėtas pakeitimas buvo priimtas.

Kad šią situaciją būtų lengvia įsivaizduoti, pateiksime pavyzdį:

Juridinis asmuo (UAB), neturėdamas tam skirtos licencijos, organizavo žaidimą, kuris buvo pripažintas azartiniu lošimu. Juridinis asmuo žaidimo organizavimo metu gavo pajamų.  Atsakingam už lošimo organizavimą bendrovės darbuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Žaidimo organizavimo pajamas gavo ne bendrovės darbuotojas, o bendrovė, todėl pagal galiojusią tvarką nebuvo  galimybės iš bendrovės konfiskuoti neteisėtai gautas pajamas. Įsigaliojus ANK pakeitimams sudaryta galimybė konfiskuoti  pažeidėjui priklausantį turtą, t. y. šiuo atveju bendrovės gautas pajamas.