BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Teismas atmetė lošimo organizatoriaus skundą dėl Lošimų priežiūros tarnybos sprendimo

Data

2022 08 10

Įvertinimas
0
pexels-ekaterina-bolovtsova-6077422.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2022 m. rugpjūčio 10 d. nutartimi atmetė  lošimų organizatoriaus UAB ,,Unigames“  (Uniclub) skundą dėl Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - Priežiūros tarnyba) įsakymo, kuriuo bendrovei už skatinimą bendrovės interneto svetainės lankytojus dalyvauti nuotoliniuose lošimuose buvo skirta  12 662 Eur bauda.

Teismas sprendime konstatavo, kad Azartinių lošimų įstatymo 10 straipsnio 19 dalis jos aiškumo aspektu nekelia jokių abejonių. Šioje teisės normoje įtvirtinta  imperatyvi elgesio taisyklė inter alia  (lot. be  kita ko) draudžianti bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis skatinti dalyvauti lošimuose. Teismo vertinimu, toks informacijos apie lošimus pateikimas, koks užfiksuotas skundžiame įsakyme, vaizduoja lošimus kaip įprastą dalyką, didina lošimų patrauklumą ir gali turėti įtakos keičiant vartotojo nuomonę, nuostatas ar apsisprendimą pareiškėjos siūlomos paslaugos – azartinių lošimų – atžvilgiu, pritraukti vartotojų dėmesį, sužadinti vartotojų smalsumą, skatinti impulsyvų norą lošti, paraginti dalyvauti lošimuose.    Teismas, įvertinęs įsakyme išvardintą pareiškėjos interneto svetainėje skelbtą informaciją,  Azartinių lošimų įstatymo 10 straipsnio 19 dalies normos tikslus ir paskirtį, konstatavo, jog pareiškėjos  nuo 2021 m. spalio 13 d. ne vėliau nei iki 2022 m. vasario 3 d. interneto svetainėje https://uniclub.lt viešai skelbta informacija yra skatinanti dalyvauti lošimuose ir pažeidžia Azartinių lošimų įstatymo 10 straipsnio 19 dalį.

Plačiau apie Priežiūros tarnybos įsakymą - https://lpt.lrv.lt/lt/naujienos/skirta-bauda-uab-unigames  

Teismo sprendimas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.