BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Skirta bauda UAB ,,Top Sport"

Data

2023 06 06

Įvertinimas
0
637_bf2aeca1c276e6516d1299f1faa8a724.jpg

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) lošimų organizatoriui UAB „Top Sport“ (toliau – bendrovė) skyrė 15 000 Eur baudą už Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau – ALĮ) 16 straipsnio 4 ir 5 dalių nuostatų pažeidimą.

Bendrovės patikrinimo metu nustatyta, kad atliekant lošimus mobiliuoju telefonu su Android operacine sistema ir naudojantis mobiliąja bendrovės programėle, atlikus statymus nuotolinių lošimų gamintojo „Ezugi“ (NL 000388) nuotoliniame stalo lošime gyvai „Roulette“ bei užrakinus telefoną, programėlė automatiškai kartodavo statymą.

ALĮ 16 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad kiekvienas lošimo įrenginys turi atitikti šio įstatymo ir Priežiūros tarnybos nustatytus ir patvirtintus reikalavimus.

ALĮ 16 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad lošimo įrenginys ir nuotolinio lošimo įrenginys turi turėti akredituotų įstaigų išduotą sertifikatą, patvirtinantį, kad lošimo įrenginiai atitinka šio įstatymo ir Priežiūros tarnybos nustatytus reikalavimus, lošimo įrenginių ir nuotolinio lošimo įrenginių atitikties šio įstatymo ir Priežiūros tarnybos nustatytiems reikalavimams įvertinimą atlieka ir atitikties sertifikatus išduoda tik akredituotos įstaigos.

Atlikus patikrinimą konstatuota, kad:

1) Bendrovė ne vėliau kaip nuo 2022 m. lapkričio 11 d. naudodama mobiliąją programėlę, kurią naudojant yra galimybė lošti bendrovės eksploatuojamais nuotolinio lošimo įrenginiais, ir kuriai nėra išduotas akredituotos įstaigos (laboratorijos) sertifikatas, patvirtinantis, kad mobilioji programėlė atitinka Reikalavimų nuotolinio lošimo įrenginiams, patvirtintų Priežiūros tarnybos direktoriaus 2015 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. DI-678 „Dėl Reikalavimų nuotolinio lošimo įrenginiams patvirtinimo“ (toliau – Reikalavimai nuotolinio lošimo įrenginiams) 3.1, 6.2, 9, 13.7, 17, 19, 20 ir 21 punktuose jai nustatytus reikalavimus, ir per mobiliąją programėlę suteikdama galimybę lošti nuotolinio lošimo įrenginiu, kurio sertifikate nėra patvirtinta, kad bendrovės naudojama mobilioji programėlė (lošėjo programinė įranga) atitinka Reikalavimų nuotolinio lošimo įrenginiams 3.1, 6.2, 9, 13.7, 17, 19, 20 ir 21 punktuose jai nustatytus reikalavimus, pažeidė ALĮ 16 straipsnio 4 ir 5 dalis.

2) Bendrovė ne vėliau kaip nuo 2022 m. lapkričio 11 d. iki 2023 m. sausio 12 d. eksploatavo nuotolinių lošimų gamintojo „Ezugi“ (NL 000388) nuotolinį stalo lošimą gyvai „Roulette“, kuris neatitiko Reikalavimų nuotolinio lošimo įrenginiams 28.3 ir 38.1 punktuose nurodytų ir jam keliamų reikalavimų, ir pažeidė ALĮ 16 straipsnio 4 dalį.

Kartu bendrovė įspėta apie galimą licencijos organizuoti lažybas galiojimo sustabdymą už 1 punkte konstatuotą pažeidimą ir įpareigota minėtą pažeidimą pašalinti ne vėliau kaip iki 2023 m. liepos 1 d.

Priežiūros tarnybos priimami sprendimai nėra galutiniai bei gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.