BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Skirta bauda UAB „Top Sport“

Data

2023 06 05

Įvertinimas
0
LPT logo.jpg

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) lošimų organizatoriui UAB „Top Sport“ (toliau – bendrovė) skyrė 25 000 Eur baudą už tai, kad bendrovė:

1) į lošimo automatų saloną įleido tris asmenis (iš kurių ne mažiau nei vienas asmuo – nepilnametis), todėl pažeidė Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau – ALĮ) 10 straipsnio 10 dalies nuostatas (draudžiama į lošimo automatų ir bingo salonus, lažybų ir totalizatorių punktus įleisti jaunesnius kaip 18 metų asmenis);

2) nepatikrino į lošimo automatų saloną įeinančių trijų asmenų (iš kurių ne mažiau nei vienas asmuo – nepilnametis) tapatybės ir tokiu būdu pažeidė ALĮ 20 straipsnio 1 dalies nuostatas (azartinius lošimus organizuojančios bendrovės privalo patikrinti klientų, įeinančių į lošimo automatų ir bingo salonus, lažybų bei totalizatoriaus punktus, tapatybę);

3) neskelbdama privalomojo įspėjamojo užrašo lošimo automatų salone pažeidė ALĮ 101 straipsnio 1 dalies reikalavimus (lošimų organizavimo vietose privalo būti iškabintas (nurodytas) įspėjamasis užrašas apie tai, kad dalyvaujant lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo lošimų ar patologinis potraukis lošti).

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad bendrovė nesilaikė ALĮ 10 straipsnio 10 dalyje įtvirtinto įpareigojimo lošimų organizatoriui užtikrinti, kad lošimų organizavimo vietose nesilankytų ir neloštų nepilnamečiai asmenys. Trys asmenys, iš kurių bent vienas jaunesnis nei 18 metų, įėjo į bendrovės lošimo automatų saloną ir išbuvo jame daugiau nei 2 valandas (su pertraukomis). Bendrovė nesiėmė priemonių, kad trys asmenys (iš kurių ne mažiau nei vienas asmuo – nepilnametis) būtų kuo skubiau pašalinti iš lošimo vietos, todėl nevykdė ALĮ 10 straipsnio 10 dalyje jai nustatytos pareigos neįleisti į bendrovės lošimo automatų saloną asmenų, jaunesnių nei 18 metų.

Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad bendrovė nesilaikė ALĮ 20 straipsnio 1 dalyje įtvirtinto reikalavimo azartinius lošimus organizuojančioms bendrovėms patikrinti klientų, įeinančių į lošimo automatų ir bingo salonus, lažybų bei totalizatoriaus punktus, tapatybę, t. y. pareigą bendrovei darbą lošimų organizavimo vietose organizuoti taip, kad asmuo, įėjęs į lošimų organizavimo vietą būtų nedelsiant patikrintas, pareikalavus iš asmens pateikti tapatybę patvirtinantį dokumentą, o šiam asmeniui atsisakius vykdyti nurodymą jis privalo per kuo trumpesnį laiką būti išprašytas iš lošimų organizavimo vietos. Tuo tarpu bendrovė, nepaisydama to, kad nei vienas iš trijų asmenų (iš kurių ne mažiau nei vienas asmuo – nepilnametis) tapatybės patikrai nepateikė asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (visi trys asmenys į lošimo automatų saloną užėjo su tuo pačiu mokinio pažymėjimu), neužtikrino, kad minėti asmenys neliktų automatų salone ir leido jiems būti lošimų organizavimo vietoje 2 val. ir 9 min. (su pertraukomis).

Taip pat atlikus patikrinimą nustatyta, kad viename iš bendrovės lošimo automatų salonų, pasirinktoje vietoje nebuvo iškabintas įspėjamasis užrašas „Įspėjame: neatsakingas lošimas gali tapti priklausomybės nuo azartinių lošimų priežastimi“, todėl bendrovė pažeidė ALĮ 101 straipsnio 1 dalies reikalavimus (lošimų organizavimo vietose privalo būti iškabintas (nurodytas) įspėjamasis užrašas apie tai, kad dalyvaujant lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo lošimų ar patologinis potraukis lošti)

Priežiūros tarnybos priimami sprendimai nėra galutiniai bei gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Galimus pažeidimus nagrinėja ir siūlymus sprendimui dėl baudos skyrimo ir jos dydžio nustatymo teikia Lošimų priežiūros tarnybos direktoriaus įsakymu sudaryta Patariamoji komisija sprendimui dėl baudos skyrimo ir jos dydžio nustatymo priimti.

Visus Patariamosios komisijos sprendimus galite rasti mūsų svetainėje.