BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Prisidedame prie antikorupcinės aplinkos kūrimo Lietuvoje

Data

2021 04 15

Įvertinimas
0
pexels-photo-1071249.jpeg

Lošimų priežiūros tarnyboje daug dėmesio skiriama antikorupcinio darbuotojų sąmoningumo ugdymui ir palaikymui, todėl aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose korupcijos prevencijos tema.

Š. m. balandžio 14 d. Lošimų priežiūros tarnybos darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo antikorupcinėje paskaitoje tema „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“, kurią vedė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Šikšnienė. Mokymuose dalyvavo 24 Lošimų priežiūros darbuotojai.

Mokymų metu akcentuota korupcijos rizikos atpažinimo ir mokėjimo ją valdyti svarba, skaidrumo politikos, aukštų standartų laikymasis institucijoje. Labai svarbios yra kiekvieno darbuotojo asmeninės pastangos, personalinis dalyvavimas antikorupciniame procese - tiek kaip įstaigos darbuotojo, tiek kaip Lietuvos gyventojo, todėl STT atstovė paragino visus būti aktyviais, prisidedant prie skaidresnės visuomenės ir visapusiškesnio korupcijos suvokimo šalyje.

Mokymų metu specialistė paminėjo priemones, skirtas korupcijos atsiradimo rizikai ar rizikos suvaldymui, kurios taip pat sėkmingai naudojamos ar taikomos Lošimų priežiūros tarnyboje. Tai aiškios procedūros, viešumas, pareigų ir teisių žinojimas, dovanų politika, antikorupcinis teisės aktų projektų vertinimas, antikorupcinės aplinkos kūrimas bendrąja prasme – darbuotojų švietimas, informavimas apie atsakingus už korupcijos prevenciją asmenis įstaigoje, viešų ir privačių interesų deklaravimas, galimybė nusišalinti ir kt.

Mokymų metu buvo pristatyto STT atliktos sociologinės apklausos, kurios atspindi gerėjančią ir skaidrėjančią situaciją Lietuvoje – 77 % valstybės tarnautojų, dalyvavusių vienoje iš apklausų, pasisakė manantys, jog korupcija Lietuvoje sumažėjo.

Darbuotojai diskutavo, teikė klausimus, išsakė savo įžvalgas ir pastebėjimus dėl tokio pobūdžio sociologinių apklausų tikslumo, kadangi respondentai, vertindami atskirų institucijų skaidrumo lygį, dažniausiai net nėra turėję jokių reikalų daugumoje tų institucijų ir vertinant išsako tik savo subjektyvią, dažniausiai niekuo nepagrįstą nuomonę, kuri vėliau atsispinti apklausos rezultatuose. Pateiktas siūlymas ateityje rengti panašaus pobūdžio apklausas tikslinėms grupėms, kurios yra susidūrusios su konkrečia institucija, jos specialistais, teikiamomis administracinėmis paslaugomis ar pan.

Siekdami stiprinti atsparumą ir kelti informuotumo lygį antikorupcinio švietimo srityje Lošimų priežiūros tarnybos darbuotojai šiais metais jau yra dalyvavę Vyriausiosios tarnybinės etikos mokymuose viešų ir privačių interesų derinimo tema.

Suvokdami antikorupcinio sąmoningumo svarbą taip pat prisidedame prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos korupcijos prevencijos iniciatyvų didinti antikorupcinio švietimo sklaidą, stiprinti antikorupcinės elgsenos paskatas bei stiprinti darbuotojų antikorupcinį imunitetą.