BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasaulio futbolo čempionato 2022 spėlionė interneto svetainėje topikas.lt skatina dalyvauti lošimuose

Data

2022 11 24

Įvertinimas
1
565_2eac74bde01b08dacaf07c09a562ad8b.jpg

Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) specialistai užfiksavo informaciją apie interneto svetainėje https://topikas.lt/ (toliau – interneto svetainė) organizuojamą pasaulio futbolo čempionato spėlionę (toliau – žaidimas). Priežiūros tarnybos turimais duomenimis, šio žaidimo pagrindinis rėmėjas yra UAB „Top Sport“.

 

Atkreipiame dėmesį, kad organizuojant žaidimą ir žaidimo interneto svetainėje skelbiant UAB „Top Sport“ azartinių lošimų reklamą, tokia reklama turi atitikti Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau - ALĮ) 10 straipsnio 9 , 91 ir 92 dalių reikalavimus, taip pat organizuojant žaidimą negali būti skatinama dalyvauti lošimuose (ALĮ 10 straipsnio 19 dalis).

 

Įvertinus interneto svetainėje skelbiamą informaciją apie žaidimą, nustatyta, kad žaidime, prie siūlomų spėti rungtynių rezultatų nurodyti ,,taškai“ atitinka UAB „Top Sport“ interneto svetainėje, kurioje organizuojami nuotoliniai lošimai, skelbiamus koeficientus, todėl, įvertinus žaidimo visumą, siūlomus koeficientus už tas pačias įvykių baigtis, taip pat interneto svetainėje pateikiant aktyvius reklamos skydelius su lošimo organizatoriaus prekių ženklu „Top Sport“, kurie nukreipia į lošimų organizatoriaus interneto svetainę, kur siūloma lažintis dėl tų pačių futbolo rungtynių įvykių baigčių tais pačiais kaip interneto svetainėje skelbiamais koeficientais, taip pat interneto svetainėje prekių ženklą „Top Sport“ minint greta siūlomų spėti futbolo rungtynių baigčių, yra skatinama dalyvauti azartiniuose lošimuose, kas pažeidžia ALĮ 10 straipsnio 19 dalį. Priežiūros tarnyba rekomendavo žaidimo organizatoriams nedelsiant šalinti trūkumus.

 

Pažymėtina, kad bet kokia forma (pavyzdžiui, naujienlaiškiais, elektroniniais laiškais, naudojantis socialiniais tinklais ir pan.) skelbti informaciją apie organizuojamą žaidimą, kuris galimai skatina dalyvauti lošimuose, yra draudžiama. Todėl žiniasklaidos priemonių atstovams ir visiems žaidimą reklamuojantiems subjektams rekomenduojame tol, kol žaidimo organizatoriai nėra ištaisę trūkumų, tokio žaidimo nereklamuoti ir/ar nutraukti žaidimo reklamą, visą su žaidimu susijusią informaciją pašalinti iš savo turimų informacijos skleidimo priemonių (socialinio tinklo paskyrų, interneto svetainių ir pan.).

 

Azartinių lošimų organizavimo tvarkos pažeidimai, vadovaujantis ALĮ ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 134 straipsnio 4 dalimi, užtraukia baudą nuo 1500 eurų iki 4300 eurų, o tokio pobūdžio nusižengimai, padaryti pakartotinai, remiantis ANK 134 straipsnio 5 dalimi, užtraukia baudą nuo 4200 eurų iki 6000 eurų, bei pagal šio straipsnio 6 dalį privalomas administracinio nusižengimo padarymu gautų pajamų konfiskavimas.