BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nelegalios lošimų reklamos – privalome likti sąmoningi

Data

2023 05 19

Įvertinimas
0
Nelegalios reklamos. 2023-05-19.JPG

Azartinių lošimų reklamos tema aktuali yra tiek Lietuvoje veikiantiems azartinių lošimų organizatoriams, kurie teikia ir reklamuoja lošimų paslaugas, tiek Lietuvos gyventojams, kurie reklamą mato, tiek Lošimų priežiūros tarnybai, kuri vertina ir prižiūri, kad lošimų reklamos forma ir turinys atitiktų jam keliamus reikalavimus.

 Lošimų priežiūros tarnybos specialistai, atlikdami žiniasklaidos ir viešosios erdvės stebėsenos veiksmus, vis dar užfiksuoja ir nelegaliai Lietuvoje savo paslaugas siūlančių nuotolinių lošimų organizatorių reklamų. Tokie organizatoriai neturi licencijos organizuoti azartinius lošimus Lietuvoje ir mūsų šalyje veikia nelegaliai, taip pat yra įtraukti į Nelegalios nuotolinių lošimų veiklos vykdytojų sąrašą, blokuojamos bet kokios su jais susijusios finansinės operacijos Lietuvoje bei interneto svetainės, esančios šiame sąraše.

Siekiant riboti neigiamą lošimų poveikį visuomenei, ypač nepilnamečiams ir pažeidžiamiems asmenims, Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) 10 straipsnio 9 dalyje įtvirtintas aiškus draudimas - Lietuvos Respublikos teritorijoje draudžiama reklamuoti azartinius lošimus, išskyrus azartinius lošimus organizuojančių bendrovių (t. y., tų, kurios turi Lošimų priežiūros tarnybos išduotas licencijas organizuoti azartinius lošimus) pavadinimus, prekių ženklus ir organizuojamų lošimų rūšis. Tai reiškia, kad nelegalių lošimų bendrovių (neturinčių  minėtos licencijos organizuoti lošimus Lietuvoje) reklama draudžiama.

Subjektų, kurie turi Lošimų priežiūros tarnybos išduotą licenciją organizuoti lošimus Lietuvos Respublikoje, sąrašą galima rasti mūsų interneto svetainėje:

https://lpt.lrv.lt/lt/losimu-organizatoriai/licenciju-zurnalas.

Lošimų priežiūros tarnyba nori atkreipti Jūsų dėmesį bei paskatinti likti sąmoningais ir atsakingai rinktis tik tokių bendrovių interneto svetainės, kurios turi Lošimų priežiūros tarnybos išduotas licencijas organizuoti azartinius lošimus Lietuvoje. Nelegalių lošimų organizatorių reklama laikoma žalinga, nes skatina naudotis nelegalia lošimų paslauga, kurios teikimo Lošimų priežiūros tarnyba nekontroliuoja, o galimų ginčų su kitų jurisdikcijų subjektais sprendimas nėra Lošimų priežiūros tarnybos kompetencijoje. Taigi, prieš lošiant - pasitikrinkite ir įsitikinkite, ar reklamuojama arba jūsų pasirinkta lošimų svetainė Lietuvoje veikia legaliai.