BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lošimų priežiūros tarnybos partneris GLMS - Macolin konvencijos stebėjimo komitete

Data

2020 11 30

Įvertinimas
0
macolin2020.jpg

Lošimų priežiūros tarnybos partneris GLMS - Macolin konvencijos stebėjimo komitete

Š. m. lapkričio 24 – 25 d. pirmojo oficialaus Macolino konvencijos stebėjimo komiteto posėdžio (toliau – komitetas) metu buvo patvirtintas komiteto darbo reglamentas bei pasidalinta požiūriu į darbo metodus, bendradarbiavimą su svarbiausiomis suinteresuotomis šalimis, išsakyta nuomonė apie vykdomus monitoringo veiksmus.

Šio komiteto stebėtojų statusas suteiktas Pasaulinei loterijų stebėjimo organizacijai GLMS (Global Lottery Monitoring System), Tarptautiniam olimpiniam komitetui ir Interpolui.

Pažymėtina, kad Lošimų priežiūros tarnyba nuo 2018 metų bendradarbiauja su GLMS manipuliacijų sporte prevencijos srityje, keičiasi informacija apie galimai sutartus įvykius sporte, dalyvauja GLMS atliekamuose įtartinų pasiūlų stebėjimo procesuose.

Kaip stebėtoja, GLMS dalyvaus Komiteto posėdžiuose bei prisidės prie juose svarstomų klausimų aptarimo, įskaitant sąlygas, kurias turi atitikti sporto lažybų operatoriai, keisdamiesi informacija nacionalinėse platformose. Taip pat rengs sporto organizacijų sąrašus bei derins  Konvencijos aspektus, susijusius su sporto lažybų organizatoriais. Tai taip pat apima 10 konvencijos straipsnį, kuriame tiesiogiai nurodomi sporto lažybų organizatorių įsipareigojimai, taip pat sritys, prie kurių gali prisidėti sporto lažybų organizatoriai.

Kaip po šio paskelbimo kalbėjo GLMS prezidentas Ludovico Calvi, „Tai yra ne tik rimtas mūsų institucijos patikimumo, bet, kas yra svarbiausia, GLMS ir mūsų narių techninio ir strateginio indėlio kokybės per pastaruosius kelerius metus pripažinimas. Konvencija yra vienintelė teisiškai privaloma priemonė, skatinanti pasaulinį bendradarbiavimą kovojant su manipuliacijų sporte reiškiniu ir mes toliau stengsimės prisidėti prie kovos su manipuliacijomis sportu visame pasaulyje, tuo pačiu užtikrindami, kad būtų atstovaujama mūsų narių ir visos visuomenės interesams.“

GLMS vertina tai kaip labai svarbų žingsnį koordinuotoje kovoje su manipuliacijomis sportu ir sveikina 7 valstybes, šios Konvencijos šalis - Norvegiją, Portugaliją, Ukrainą, Moldovą, Šveicariją, Italiją ir Graikiją - kurios žengė lemiamą žingsnį ratifikuodamos Konvenciją kovai su manipuliavimu sportu jų nacionalinėse dienotvarkėse ir skatina pasaulio šalis ratifikuoti tarptautinį dokumentą.

Parengta remiantis GLMS pranešimu spaudai ir užsienio spauda

GLMS Becomes An Observer To The Macolin Convention Follow Up Committee - GLMS (glms-sport.org)

First meeting of the Macolin Committee on the Manipulation of Sports Competitions - Newsroom (coe.int)