BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lošimų priežiūros tarnybos atstovai Seimo priklausomybių prevencijos komisijos posėdyje

Data

2021 02 23

Įvertinimas
0
Is posedzio .jpg

Š. m. vasario 17 d. vyko nuotolinis Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos (Komisija) posėdis, kuriame taip pat dalyvavo ir Lošimų priežiūros tarnybos atstovai – direktorius Virginijus Daukšys ir psichologas Olegas Mackevič.

Posėdžio metu V. Daukšys dalinosi pranešimu „Lošimų priežiūros tarnybos veiklos aktualijos. Statistiniai duomenys. Veikos kryptys“, pristatė Komisijai Lošimų priežiūros tarnybos pagrindines veiklos sritis, funkcijas, tikslus ir kryptis, apžvelgė verslo rezultatus 2020 metais, statistinius duomenis, pateikė siūlymus dėl priežiūros srities reglamentavimo tobulinimo.

V. Daukšys atkreipė dėmesį į tai, kad 2020 metais lošimų sektorius buvo skaudžiai paveiktas koronaviruso pandemijos ir karantino, kas atsispindėjo ir lošimų veiklos rezultatuose: bendrosios nuotolinių lošimų pajamos (GGR) 2020 m. sudarė 58 proc., fizinėse lošimo vietose – 42 proc. (palyginimui – 2019 metais nuotolinių lošimų GGR sudarė 36 proc., o fizinėse lošimų vietose – 64 proc.).

YPATINGAS DĖMESYS IR PSICHOLOGINĖ PAGALBA

Olegas Mackevič Komisijos narius supažindino su Lošimų priežiūros tarnybos vykdoma pagrindine prevencine veikla – savanoriškų prašymų dėl savęs apribojimo nuo lošimų priėmimu ir su jais susijusia statistika: šiuo metu per parą vidutiniškai gaunama 13 prašymų; per 2020 m. iš viso gauti 5 816 tokie prašymai (palyginimui, 2019 m. buvo gauti 5 079 prašymai); iki 2020 m. vasario 11 d. iš viso tokių prašymų pateikta 18 076.

O. Mackevič pažymėjo, kad daug nuveikta ir teikiant asmenims psichologinę pagalbą ir konsultacijas – 2020 m. tokių konsultacijų buvo suteikta 1 959, 15 asmenų vykdomos tęstinės tokio pobūdžio psichologų konsultacijos.

Komisija taip pat planuoja atskiro posėdžio metu svarstyti klausimą dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose bei kitose visuomenės informacijos sklaidos priemonėse skleidžiamos socialinės ir šviečiamosios informacijos.

LOŠIANČIUS NEPILNAMEČIUS VEIKIA BENDRAAMŽIAI, NORAS RIZIKUOTI

Po Komisijos posėdžio Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad posėdžio metu specialistams nerimą kėlė ir lošiantys nepilnamečiai – juos veikia bendraamžiai, noras rizikuoti.

Pernai Lietuvoje pateikta beveik 6 tūkst. prašymų įtraukti asmenis į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą. Užpernai tokių buvo tūkstančiu mažiau.

O. Mackevič teigia, kad pagalbos kreipiasi tie, kurie lošia bent penkerius metus, o tarp besikreipiančiųjų pagalbos – jau ir 18-mečiai.

Išsamesnį LRT straipsnį galite rasti:
Specialistams nerimą kelia lošiantys nepilnamečiai – juos veikia bendraamžiai, noras rizikuoti - LRT