BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


​​​​​​​Lošimų ir loterijų priežiūros specialistai dalinosi patirtimi TAIEX seminare

Data

2022 01 28

Įvertinimas
0
2022-01-27 TAIEX su Ukraina.jpg

Š. m. sausio 24 – 26 d. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Kontrolės skyriaus vedėja Rūta Giedrienė ir Licencijų ir leidimų skyriaus vedėja Ingrida Žaldarienė dalyvavo nuotoliniame seminare apie azartinių lošimų ir loterijų rinkų reguliavimo ir priežiūros praktiką bei lošimų paslaugų vartotojų ir žaidėjų apsaugą. Seminaras, kurį iniciavo Ukrainos Azartinių lošimų ir loterijų priežiūros komisija, organizuotas bendradarbiaujant su Europos Komisijos Techninės pagalbos ir informacijos mainų biuru (TAIEX) (angl. - Technical Assistance and Information Exchange). Renginyje taip pat dalyvavo Italijos ir Maltos lošimų ir loterijų priežiūros institucijų ekspertai.

Seminaro tikslas – pasidalinti patirtimi azartinių lošimų ir loterijų reguliavimo ir priežiūros srityse, t. y. licencijavimo, patikrinimų ir nuobaudų taikymo, piliečių (taip pat ir nepilnamečių vaikų) teisių apsaugos, apsaugos nuo neigiamo lošimų poveikio, lošimų reklamos reglamentavimo, reikalavimų nuotolinių lošimų organizavimui ir kt. klausimais. Taip pat susipažinti su priklausomybės nuo azartinių lošimų problematika, veiksmingomis priemonėmis, skirtomis priklausomybės nuo azartinių lošimų prevencijai bei neigiamo lošimo poveikio mažinimui (savanoriško apsiribojimo nuo azartinių lošimų sistemos, konsultavimo centrai, kitos pagalbos priemonės). 

Valstybių atstovai pristatė savo lošimų ir loterijų sektorių reguliavimo bei verslo organizavimo sistemas, priežiūrą vykdančių institucijų kompetencijas bei teises, iššūkius, su kuriais susiduria, vykdant įstatymais pavestas funkcijas, reglamentavimo naujoves bei tendencijas ir kryptis, nacionalinio reguliavimo derinimą su Europos Sąjungos direktyvų ir reglamentų nuostatomis. Taip pat pristatyti lošimo bendrovių steigimosi valstybėse reikalavimai, licencijavimo sąlygos, reikalavimai veiklai (ūkio subjektams, vietai, patalpoms, įrenginiams ir pan.), ribojimai ir draudimai, vykdant licencijuojamą veiklą.

Lošimų priežiūros tarnybos atstovės, po seminaro pasidalinusios savo mintimis apie įvykusį renginį, džiaugėsi galimybe užsienio kolegoms išsamiai pristatyti Lietuvoje galiojantį reglamentavimą, reikalavimus bei specifiką bei susipažinti su kitų šalių teisinės bazės specifika ir įstatymų įgyvendinimo praktika, aptarti aktualiausius klausimus ir galimus jų spendimo būdus.

„Tokie susitikimai su kitų šalių reguliatoriais, mano nuomone, yra būtini kiekvienam dirbančiam priežiūros ir teisės taikymo srityje. Be abejo, sunku rasti laiko įtemptoje darbotvarkėje tokiems susitikimams ir prezentacijoms pasirengti, tačiau dalyvavimas juose labai praplečia darbuotojo akiratį, leidžia pasidalinti įžvalgomis su ekspertais, kurie tą pačią sritį reguliuoja kitaip istoriškai bei kultūriškai susiformavusioje rinkoje, ir, galbūt, tam tikrais atvejais net pakeisti savo įsitikinimus. Panašūs seminarai galėtų vykti reguliariai ir būti privalomi specialistams“ – po seminaro įspūdžiais dalinosi R. Giedrienė, palygindama šį bendradarbiavimo formatą su „Erasmus“ programa studentams.

Su visais pranešimais galite susipažinti virtualioje renginio bibliotekoje.