BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Institucijų atstovai dalinosi naujienomis ir patirtimi

Data

2022 12 01

Įvertinimas
0
Visi LV LT.jpg

Š. m. lapkričio 24-25 d. Lošimų priežiūros tarnybos atstovai Rygoje (Latvijos Respublika) dalyvavo Lietuvos ir Latvijos lošimų priežiūros institucijų susitikime. Tai jau 6-asis susitikimas, organizuotas bendradarbiaujant pagal 2015 metų pasirašytą Baltijos šalių lošimų priežiūros institucijų susitarimą. Susitikimas skirtas aptarti per metus įvykusius pokyčius ir naujoves, susijusius su lošimų ir loterijų rinkų reglamentavimu, priežiūra, nelegalių nuotolinių lošimų priemonių įgyvendinimu, probleminių lošimų, pinigų plovimo prevencija ir kita.

Latvijos Finansų ministerijos ir Latvijos Loterijų ir Lošimų inspekcijos atstovai pristatė 2021 – 2027 metų Lošimų politikos principus, pagrindines institucijos veiklos kryptis ir iššūkius, rinkos statistinius duomenis. Lošimų priežiūros tarnybos atstovai Latvijos kolegas supažindino su naujausiais Azartinių lošimų įstatymo pakeitimais, susijusiais su kontrole, licencijavimu, prevencija, reklama ir kita, su rinkos statistiniais duomenimis.

Vėliau vyko diskusijos darbo grupėse atskiriems klausimams aptarti bei pasidalinti gerąja praktika vykdant institucijų funkcijas.

Latvijos atstovai detaliau pasidalino licencijavimo ir leidimų išdavimo praktika, lošimo reglamentų tvirtinimo tvarka. Taip pat buvo pasidalinta patirtimi pinigų plovimo prevencijos srityje, aptartos įgyvendinamos priežiūros priemonės, įvardintos problemos ir iššūkiai, su kuriais susiduriama šioje srityje.

Grupėse aktyviai dalintasi praktine patirtimi vykdant priemones prieš šešėlinį verslą, jo mastą, nelegalios lošimų veiklos vykdytojų blokavimo praktikomis, iššūkiais, palyginti Lietuvos ir Latvijos blokavimo principai (panašumai ir skirtumai), aptarta problematika. Taip pat aptartas LAKIS veikimas, sąsajos su kitais registrais ir informacinėmis sistemomis, bei modernizavimo planai.

Nemažai dėmesio diskusijose skirta probleminių lošimų prevencijos temai - aptartas Lietuvoje įgyvendinamas Probleminio lošimo prevencijos veiksmų planas, pristatyti esminiai probleminių lošimų prevencijos principai, visuomenės švietimo svarba bei dėmesys vaikų ir paauglių lošimo prevencijai, psichoterapinės pagalbos gairės, lošiančiųjų artimųjų savitarpio paramos grupių poreikis ir nauda.  

„Džiaugiamės konstruktyviu susitikimu, galimybe su kolegomis pasidalinti naujausia informacija, aptarti aktualius klausimus, su kuriais susiduria abi institucijos savo kasdieniniame darbe, kurio specifika neretai yra labai panaši, todėl tokius susitikimus ir ateityje organizuosime reguliariai,” – po renginio kalbėjo Lošimų priežiūros tarnybos Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Arnoldas Dilba.