BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos lošimų priežiūros institucijos dalinosi patirtimi atsakingo lošimo sprendimuose

Data

2021 03 24

Įvertinimas
0
GREF.jpg

Š. m. kovo 23 d. Lošimų priežiūros tarnybos darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo Europos lošimus prižiūrinčių institucijų forumo GREF (European Gaming Regulators Forum) Atsakingo lošimo darbo grupės posėdyje.

Posėdžio metu Norvegijos lošimų priežiūros institucijos atstovas pristatė Norvegijos probleminių lošimų prevencijos veiksmų planą. Pažymėtina, kad šioje šalyje ypatingas dėmesys skiriamas probleminių lošimų prevencijai. Priemonių strategiją koordinuoja Norvegijos lošimų priežiūrą vykdanti institucija, jos įgyvendinime taip dalyvauja ministerijos, sveikatos, žiniasklaidos priežiūros institucijos, lošimų organizatoriai, gydymo įstaigų atstovai, švietimo ir kompetencijų centrai, nevyriausybinės organizacijos, universitetai ir tyrėjai, mokslininkai. Norvegijos planas lošimų problemoms spręsti orientuotas į tris esmines kryptis – prevenciją, švietimą ir pagalbą. Plano įgyvendinimas finansuojamas iš valstybei priklausančių monopolio kompanijų uždirbamų pinigų, kurie kasmet sudaro nemažas sumas.

 

Posėdyje taip pat kalbėjo Jungtinės Karalystės lošimų komisijos atstovas, kuris pristatė klausimą dėl priemonių, kurios padėtų sumažinti lošimus lošimo automatais internetu. Buvo kalbama apie saugesnį, mažiau patrauklų dizainą, klaidinančio menamo išlošimo, garsinio signalizavimo funkcijas ir panašiai.

 

Nyderlandų lošimų priežiūros institucijos atstovė pristatė įsigaliosiančio azartinių lošimų įstatymo gaires, bei su tuo kylančius iššūkius atsakingo ir probleminio lošimo srityje.

 

Siekdama efektyvių procesų, teisingų priemonių ir sėkmingų rezultatų probleminio lošimo prevencijos srityje, Priežiūros tarnyba aktyviai dalyvauja įvairiose GREF iniciatyvose bei darbo grupių veikose bei džiaugiasi kiekviena galimybe susipažinti su kitų šalių įdirbiu šioje bei kitose srityse, reguliavimo principais bei vykstančiais pokyčiais.  

 

Posėdyje dalyvavęs Priežiūros tarnybos psichologas Olegas Mackevič pasidžiaugė turiningu susitikimu su kolegomis: „Naudinga susipažinti su naujausiomis tendencijomis atsakingo lošimo skatinimo srityje, kokias priemones taiko kolegos užsienyje, norėdami apsaugoti savo lošėjus nuo nekontroliuojamo lošimo bei siekdami ugdyti lošėjų atsakingą požiūrį į šią pramogą. Labai džiugu, kad daugelis sprendimų buvo siejami su probleminio lošimo prevencija. Akivaizdžiai stebimas aktyvus kitų Europos valstybių sveikatos ir priežiūros institucijų įsitraukimas, norisi tikėti, kad mūsų šalyje šis klausimas irgi taps vienu iš prioritetinių.“