BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Draudžiama lošimų reklama internete: gresia „Instagram“ paskyrų blokavimas

Data

2021 04 23

Įvertinimas
0
2021-04-23 - Pranesimui-instagram blokavimas-white-wallpapers-abstract-2.jpg

Azartinių lošimų reklama internete vis dar išlieka aktuali problema, Lošimų priežiūros tarnyba ir toliau deda pastangas siekdama užkardyti draudžiamą lošimų reklamą.

Bendraudami su kolegomis iš Europos Sąjungos valstybių, pastebėjome, kad su panašia problema susiduria dauguma valstybių, kurios kaip ir Lošimų priežiūros tarnyba vis dar ieško efektyvių priemonių šioje srityje. 

Sumažėjus azartinių lošimų reklamos skelbimo būdų ir priemonių viešojoje erdvėje, pastebimas vis aktyvesnis nuomonės formuotojų  įsitraukimas skelbiant azartinių lošimų reklamą. Siekdami išvengti atsakomybės, nuomonės formuotojai neretai naudoja momentinius reklamos pranešimus, kuriuos nedelsiant pašalina.

Šiomis dienomis Lošimų priežiūros tarnyba žengia dar vieną svarbų žingsnį kovoje su draudžiama azartinių lošimų reklama internete – Lietuvos nuomonės formuotojams, šou verslo atstovams, sportininkams, kurių „Instagram“ paskyrose buvo pastebėta neleistina lošimų reklama, buvo išsiųstas pranešimas su reikalavimu iš savo paskyrų nedelsiant pašalinti skelbiamą informaciją, prieštaraujančią Azartinių lošimų įstatymo nuostatoms ir informaciją, skatinančią lošti, bei užtikrinti, kad paskyrose nebūtų skelbiama draudžiama azartinių lošimų reklama ir nebūtų skatinama lošti.

Jeigu pranešimą gavę nuomonės formuotojai iki nurodytos datos nepašalins draudžiamos azartinių lošimų reklamos ir toliau skatins lošti, Lošimų priežiūros tarnyba ne tik spręs dėl tyrimų pradėjimo ir poveikio priemonių taikymo atsakingiems asmenims už draudžiamos lošimų reklamos skleidimą, bet ir kreipsis į socialinio tinklo „Instagram“ valdytojus su prašymu blokuoti tas nuomonės formuotojų paskyras, kuriose buvo užfiksuota draudžiama reklama ir skatinimas lošti.

Pažymėtina, kad socialinis tinklas „Facebook“ Priežiūros tarnybos prašymu jau kuris laikas sėkmingai blokuoja „Facebook“ skelbiamą draudžiamą azartinių lošimų reklamą.