BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Apie probleminius lošimus – Krizių įveikimo centre

Data

2021 02 22

Įvertinimas
0
vienatve.jpg

Praėjusią savaitę Lošimų priežiūros tarnybos specialistai psichologai Tatjana Veromej ir Olegas Mackevič VšĮ „Krizių įveikimo centro“ (KĮC), kuris teikia skubią psichologinę pagalbą, psichologams pravedė paskaitą „Azartiniai lošimai – pramoga ar problema?“.

„Paskaitoje dalyvavo daugiau nei 30 profesionalų psichologų konsultantų, kurie susiduria su vienokią ar kitokią priklausomybę turinčiais asmenimis. Iki šiol centro psichologai konsultantai neturėjo pakankamų žinių apie priklausomybę azartiniams lošimams, todėl Lošimų priežiūros tarnybos specialistų paskaita buvo itin naudinga ir prasminga“, - po paskaitos įspūdžiais dalinosi KĮC vadovė Kristina Lymantaitė. „Psichologai Tatjana ir Olegas, pateikdami teorinę  medžiagą, papildė ją atvejų aptarimais, pateikė daug vertingų įžvalgų, kaip praktiškai dirbti susidūrus su klientais, kurie turi šią specifinę priklausomybę.“

Po renginio viena paskaitos dalyvė taip pat dalinosi mintimis apie tai, kad apie azartinius lošimus ir jų keliamą priklausomybę iki tol ji žinojusi labai paviršutiniškai, o KĮC klientų tarpe tikrai gali pasitaikyti tokių problemų turinčių asmenų, tad tema buvo tikrai aktuali, o informacija vertinga. Be to, pasak pašnekovės, pristatymui patrauklumo suteikė ir įtraukė specialistų dalinimasis patirtimi.

Dalyviai taip džiaugėsi, kad temos pristatymas padėjo geriau suprasti problemą ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti tiek pačiam asmeniui, turinčiam šią priklausomybę, tiek jo šeimai. „Susipažinus su tema, tampa aiškiau, koks yra psichologo vaidmuo padedant jiems bei kokių veiksmų geriau vengti, norint padėti (pvz., lošėjo skolų apmokėjimas)“, - dalinosi įspūdžiais kita klausytoja.

Lošimų priežiūros tarnyba didelį dėmesį skiria visuomenės švietimui apie azartinius lošimus, su jais susijusias grėsmes, atsakingo požiūrio skatinimui, specialistai skaito paskaitas įvairiose Lietuvos įstaigose bei organizacijose, konsultuoja lošimų priklausomybės ir prevencijos klausimais tiek telefonu, tiek kitomis nuotolinėmis priemonėmis, ne karantino metu - atvykusius į mūsų biurą Vilniuje. 

Primename, kad nuo 2017 m. gegužės veikia Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registras, o asmenys turi galimybę pateikti prašymus neleisti lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose (toliau – prašymai). 2020 m. gruodžio 31 d. duomenimis, nuo 2017 m. gauti 17 348 prašymai (iš jų -  16 109 vyrų, 1 239 moterų). Bendras gaunamų prašymų vidurkis nuo programos pradžios - vidutiniškai 381 prašymas per mėnesį, 13 - per dieną. 2020 m. vidurkis -  450 prašymų per mėnesį, 16 prašymų per dieną (2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis iš viso buvo gauti 11 532 prašymai (iš jų -  10 861 vyras, 671 moteris).

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, dažniausia su prašymais neleisti lošti kreipiasi jauni vyrai – 2020 m. 86 % prašymus pateikusių asmenų buvo 18 – 40 metų amžiaus žmonės.