copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lošimų priežiūros tarnybos atstovės 2020 m. rugpjūčio 5 d. dalyvavo tarptautinėje konferencijoje "Mare Balticum Gaming Summit 2020" Taline, Estijoje

Data

2020 08 10

Įvertinimas
0
IMG_20200808_115503.jpg

Lošimų priežiūros tarnybos atstovės 2020 m. rugpjūčio 5 d. dalyvavo tarptautinėje konferencijoje "Mare Balticum Gaming Summit 2020" Taline, Estijoje.

Konferencijos metu buvo pristatyti pagrindiniai įvykiai, naujovės ir teisės aktų pokyčiai, įgyvendinti per 2020 metus.

Pranešimus konferencijoje kartu su Baltijos, Skandinavijos šalimis ir Vokietija pristatė ir kitos Europos šalys.

 

Baltijos šalių diskusijos metu buvo pristatyti pagrindiniai klausimai:

1. Lošimų srities reguliavimo pokyčiai, įgyvendinti per 2020 metus.

2. Pokyčiai ir tendencijos, turėsiantys įtakos lošimų rinkai, kurie numatomi įgyvendinti ateityje.

3. Koronaviruso pandemijos sukeltas poveikis lošimų rinkai ir priemonės, kurių buvo imtasi karantino metu 2020 m. pavasarį, taip pat priemonės, kurių galimai gali tekti imtis ateinantį rudenį.

4. Latvijos Lošimų priežiūros tarnybos atstovai Signe Birne ir Janis Laganovskis dalinosi patirtimi, ar pernai įvestas naujos nelegalių nuotolinio lošimo svetainių blokavimo būdas yra efektyvus ir kaip sekasi jį taikyti.

5. Estijos Finansų ministerijos atstovė Soren Meius pasakojo apie tai, kad visa lošimų rinka yra informuota apie tai, koks stabilus lošimų reguliavimas yra Estijoje – ir ar tai užsienio operatoriams suteikia daugiau patrauklumo save licencijuoti būtent Estijoje. S. Meius informavo, ar susidomėjimas lošimais yra panašus visus pastaruosius 10 metų.

6. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovė Lolita Šumskaitė ir Lietuvos Lošimų priežiūros tarnybos atstovė Rūta Giedrienė pasidalino informacija apie pokyčius, susijusius su Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija, bendrais teisės aktų pakeitimais azartinių lošimų srityje, informacija apie naują azartinių lošimų reklamos reglamentavimą, Lošimų priežiūros tarnybos veiklą ir statistinius duomenis, susijusius su asmenų teikiamais prašymais apriboti savo galimybę lošti. Plačiau buvo kalbėta apie Covid-19 viruso ir karantino įtaką lošėjų įpročiams bei elgesiui, kai buvo uždarytos fizinės lošimų vietos, nelegalių nuotolinių lošimo svetainių blokavimą.

R. Giedrienė pateikė informaciją apie tai, kad Lietuvoje buvo priimtos teisės aktų pataisos dėl „Live dealer“ ir tai, kiek ši naujovė suteiktų susidomėjimo užsienio šalių operatoriams, taip pat, kad tai buvo džiugi ir ilgai laukta žinia šiuo metu Lietuvoje veikiančioms licencijuotoms azartinius lošimus organizuojančioms bendrovėms.

R. Giedrienė ir L. Šumskaitė taip pat pakomentavo apie Covid-19 koronaviruso pandemijos poveikį lošimų rinkai, jos metu pakitusias lošimų organizatorių pajamas. Lietuvos atstovės taip pat nagrinėjo lošimų statistiką karantino metu ir atliko palyginimus su pernai metų to paties laikotarpio duomenimis.

Konferencijos metu buvo diskutuojama apie tai, kad paskutiniu metu didieji bankai Lietuvoje atsisako rizikingų  klientų (lošimų) ir „fintech“ tipo įstaigos ima plėsti savo veiklą ir siūlyti savo paslaugas.