Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos krepšinio federacija priėmė sprendimą suspenduoti lietuvių krepšininkus

Data

2019 08 29

Įvertinimas
1
Krepsinis - basketball-hoop-536992_960_720.jpg

 

2019 m. rugpjūčio 27 dieną Lietuvos krepšinio federacija (LKF) gavo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sprendimą dėl galimai nesąžiningo krepšininkų Deivido Pogužinsko ir Luko Grabausko elgesio.

Siekdama sustabdyti manipuliavimą sporto varžybų rezultatais ateityje, LKF po šio pranešimo gavimo suspendavo krepšininkus Deividą Pogužinską ir Luką Grabauską.

Daugiau informacijos galite rasti https://krepsinionamai.lt/naujienos/naujausi-pranesimai/uz-manipuliavima-sporto-varzybu-rezultatais-suspenduoti-du-krepsininkai/

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) primena, kad nuo 2017 m. sausio 1 d., Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182¹ straipsnis nustato baudžiamąją atsakomybę už manipuliavimą profesionalių sporto varžybų eiga arba rezultatais bei numato sankcijas, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimo iki  ketverių metų bausmė.

Be to, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymu (toliau – įstatymas)  nuo 2017 m. sausio 1 d. taip pat įtvirtinta manipuliavimo sporto varžybomis sąvoka ir  manipuliavimo sporto varžybomis draudimo principas, numatomos sportinės sankcijos už dalyvavimą manipuliuojant sporto varžybomis. Įstatymo nuostatos taip pat numato pareigą pripažintoms nacionalinėms sporto (šakų) federacijoms vykdyti manipuliavimo sporto varžybomis prevenciją ir šviečiamąją veiklą šioje srityje. Be to, sportininkams numatyta pareiga nedalyvauti manipuliuojant sporto varžybomis bei numatoma, kad  nebus skiriama buvusio sportininko renta, o paskyrus nebus mokama, jei sportininkas buvo diskvalifikuotas dėl dalyvavimo manipuliuojant sporto varžybomis ir jo sportiniai rezultatai buvo anuliuoti.

Kadangi lažybos ir sportas vis dažniau tampa neatsiejami, Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos savo veikloje ypatingą dėmesį skiria manipuliavimo sporto varžybomis temai. Nuo 2015 m. aktyviai bendradarbiaudama manipuliacijų sporte prevencijos srityje su teisėsaugos, kitomis atsakingomis institucijomis, sporto federacijomis, tarptautinėmis organizacijomis, aktyviai  stebi Europos Sąjungos iniciatyvas, gerąją praktiką kovoje su manipuliacijomis sporte, dalyvauja bendrose iniciatyvose šioje srityje, organizuoja edukacinius renginius lažybų, sporto sektoriaus dalyviams manipuliacijų sporte prevencijos tema, kad būtų užkirstas kelias šio pobūdžio pažeidimams.