BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


​​​​​​​Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos pranešimas dėl Makolino Konvencijos

Data

2020 06 04

Įvertinimas
0
network-1433045_960_720.jpg

Europos Tarybos parlamentinė asamblėja (PACE) neseniai paskelbė pranešimą dėl poreikio skirti daugiau politinio dėmesio manipuliavimo sporto varžybomis klausimui bei dėl būtinybės ratifikuoti Makolino konvenciją, įsigaliojusią 2019 m. rugsėjo 1 d. Iki dabar ją ratifikavo 6 šalys.

Europos Tarybos konvencija dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis, kitaip vadinama Makolino konvencija – tai tarptautinių standartų rinkinys, kuris tampa veiksminga priemone tarptautiniu mastu kovojant su manipuliacijomis sporto varžybų eiga ar rezultatais. Konvencijos tikslai: efektyvus bendradarbiavimas tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu tarp valstybių institucijų, sporto bei lažybų organizacijų, rizikos įvertinimas ir valdymas, informacijos keitimasis, atsakomybės ir sankcijų numatymas.

Europos Komisija yra išreiškusi susirūpinimą pripažindama, kad manipuliacijos sporto varžybų rezultatais pažeidžia sporto etiką ir tai yra laikoma korupcijos forma.

Pranešime „Laikas veikti: Europos politinis atsakas į kovą su manipuliacijomis sporto varžybomis“, kurį pristatė  Šveicarijos parlamentaras Rolandas Buchelis, konstatuota, kad, PACE kultūros komiteto nuomone, „Europos Tarybos valstybės narės privalo priimti atitinkamus įstatymus ir nustatyti sankcijas, kad būtų užtikrintas sporto skaidrumas  prieš manipuliavimą varžybomis. Su šios rūšies organizuotu nusikalstamumu gali būti veiksmingai kovojama tik prisiimant bendrą politinį įsitraukimą ir teisiškai įpareigojantį tarptautinį bendradarbiavimą informacijos mainų, duomenų apsaugos, teisėsaugos ir baudžiamosios teisės srityse“.

Su Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos pranešimu galite susipažinti čia.

Konvencijos sekretoriato, kaip savo projektų partnerio ir neformalaus nacionalinių platformų tinklo (Kopenhagos grupė), pastangas šioje srityje tiesiogiai remia tarptautinė sporto lažybų monitoringo organizacija Global Lottery Monitoring System (toliau – GLMS), kuri taip pat netiesiogiai dalyvauja šioje veikloje, įgyvendindama projektus su kitomis suinteresuotosiomis šalimis ir vykdydama veiklą, skirtą sporto skaidrumui užtikrinti.

Nuo 2018 m. Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos bendradarbiauja su tarptautine sporto lažybų monitoringo organizacija  GLMS keitimosi informacija apie įtartinus susitarimus dėl sporto rezultatų srityje. GLMS veikla orientuota į veiksmingą bendradarbiavimą su reguliavimo, teisėsaugos institucijomis, sporto organizacijomis. Šiuo metu organizacijai priklauso 32 nariai ir dar 5 asocijuoti nariai, kurie bendromis narių pastangomis siekia užtikrinti sporto vientisumą visame pasaulyje.

Taip pat pažymėtina, kad nuo 2015 m. Lošimų priežiūros tarnyba, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Policijos departamentas ir Generalinė prokuratūra, o nuo 2019 m. kovo, atnaujinus susitarimą - Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tarnyba  manipuliacijų sporte prevencijos srityje bendradarbiauja pagal šalių pasirašytą susitarimą dėl bendrų priemonių prieš manipuliavimą sporto varžybomis.

Bendradarbiavimo sutarties atnaujinimas šių metų kovą ir naujų valstybės institucijų pritraukimas yra vienas iš etapų Lietuvai rengiantis ratifikuoti Makolino konvenciją.