BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Dalinimasis praktika blokuojant nelegalus Lietuvoje

Data

2020 09 18

Įvertinimas
0
2020-09-18 su NTAK.jpg

Š. m. rugsėjo 18 d. Lošimų priežiūros tarnybos atstovės dalyvavo nuotoliniame tarpinstituciniame susitikime, kurio metu kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto, BĮ Kertinio valstybės telekomunikacijų centro ir Lietuvos banko atstovais buvo diskutuota apie nelegalią veiklą, vykdomą Lietuvoje internetu, ir apie nelegalių svetainių blokavimus.

Susitikimo metu buvo diskutuota ir dalintasi patirtimi apie tai, kokie yra naudojami efektyviausi metodai blokuojant elektroniniais ryšiais skleidžiamą informaciją ir su kokiais iššūkiais susiduria tai darančios institucijos. Taip pat apie tai, kokios pagrindinės problemos kyla taikant privalomus nurodymus, kokia yra institucijų patirtis su atsakomybės taikymu ūkio subjektams, kurie nesilaiko institucijos privalomo nurodymo.

Šia diskusija siekta ne tik efektyvinti jau naudojamus kiekvienos institucijos blokavimo metodus, bet ir dalintis gerąja praktika bei išbandytais metodais ir praktiniais patarimais, ateityje siekiant dar geresnių rezultatų.

Primename, kad Lošimų priežiūros tarnyba, vykdydama priemones prieš nelegalios lošimų veiklos vykdytojus internetu, nuo 2016 m. duoda privalomus nurodymus interneto paslaugų tiekėjams ir finansinėms institucijoms blokuoti prieigas prie nelegalių lošimų svetainių bei finansinius atsiskaitymus, susijusius su šių svetainių veikla.

Nelegalios veiklos vykdytojai įtraukiami į juodąjį sąrašą, kuriame šiuo metu jau yra 539 domenų vardai.