Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Baltijos šalių reguliatoriai minėjo penkerių metų bendradarbiavimo sukaktį

Data

2019 09 12

Įvertinimas
0
2019-09-04,05 - 5toji konf Rygoje.jpg

 

Šiemet sukako penkeri metai, kaip Baltijos šalių lošimus prižiūrinčios institucijos yra pasirašiusios bendradarbiavimo susitarimą.

Aktyviai bendradarbiaudami, priežiūrą atliekančių institucijų atstovai nuolat keičiasi patirtimi, susitikdami tarptautinėse konferencijose ir seminaruose.

Š. m. rugsėjo 5-6 d. Rygoje įvyko 5-tasis Tarptautinis Baltijos šalių lošimus prižiūrinčių institucijų seminaras, kuriame dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos lošimų priežiūros institucijų specialistai ir vadovai.

Susitikimo metu Latvijos priežiūros tarnybos atstovai pristatė ir parodė, kaip praktiškai veikia lošimo automatų kontrolės informacinė sistema. Ši informacija mums buvo ypač aktuali atsižvelgiant į tai, kad ir Lietuvoje nuo 2021 m. lapkričio 1 d. visi lošimo automatai privalės būti sujungti į vieną lošimo automatų duomenų valdymo sistemą.

Latviai taip pat suteikė galimybę stebėti, kaip yra vykdoma nuotolinė tiek azartinius lošimus organizuojančios įmonės, tiek kiekvieno lošimo įrenginio finansinė kontrolė ir priežiūra.

Renginio metu Lietuvos atstovai pasidalino gerąja praktika ir savo patirtimi kuriant programą „Nebenoriu lošti“ bei steigiant Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.

Tai ypatingai buvo svarbu Latvijos priežiūros institucijai, kadangi nuo 2020 m. sausio 1 d. Latvijoje įsigalioja Azartinių lošimo įstatymo pataisa, kurios pagrindu pradės veikti Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registras.

Latvijos priežiūros tarnyboje jau dabar dirba psichologė, kuri turi ilgalaikę darbo su priklausomybę turinčiais asmenimis patirtį. Šio susitikimo metu Lošimų priežiūros tarnybos psichologai konsultavo latvijos kolegas dėl galimų veiklos krypčių, t. y. lošiančiųjų ir jų artimųjų konsultavimo, socialinių reklamų kūrimo, visuomenės švietimo, paskaitų ugdymo ir aukštojo mokslo institucijose.

Verta priminti, kad Lošimų priežiūros tarnyba yra vienintėlė institucija Lietuvoje, aktyviai dirbanti azartinių lošimų priklausomybės prevencijos srityje.