BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aukščiausio lygmens specialistai dalinosi patirtimi manipuliacijų sporte prevencijos ir užkardymo srityje

Data

2020 07 24

Įvertinimas
0
Skaidrumas .jpg

Š. m. liepos 21 d. ir 23 d. Lošimų priežiūros tarnybos specialistė dalyvavo surengtame virtualiame seminare manipuliacijų sporte prevencijos tema, skirtame Baltijos šalių regionui.

Dėl COVID-19 laikinai atšaukus visus sporto įvykius, po truputį pradedant juos vėl leisti, manipuliavimo sporto varžybų rezultatais klausimas ir toliau išlieka aktualus, tad atsakingų institucijų ir organizacijų dėmesys sporto skaidrumo užtikrinimui, galimai neskaidrių susitarimų prevencijai nemažėja.

Siekdami šių tikslų, Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC), Tarptautinė policijos organizacija (INTERPOL) ir Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikalstamumo biuras (UNODC), bendradarbiaudami su ekspertais, partneriais, vyriausybės pareigūnais ir atitinkamais suinteresuotaisiais subjektais, surengė virtualų seminarą Estijai, Latvijai ir Lietuvai manipuliavimo sporto varžybomis keliamoms grėsmėms ir kovos su jomis priemonėms aptarti.

Šio seminaro tikslas - suinteresuotų institucijų, dalyvaujančių kovoje prieš manipuliacijas sporte, informuotumo didinimas ir gebėjimų kovoti su manipuliavimo sporto varžybomis grėsmėmis ugdymas, specialistų kompetencijų stiprinimas, kaip atlikti efektyvius baudžiamuosius tyrimus.

Patirtimi kovojant su manipuliavimu sporto varžybomis dalinosi Tarptautinė KF (FIBA), Europos futbolo federacijų asociacija  ( UEFA), Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija (IBSF) ir kitos organizacijos.

Seminaro metu aptartas vyriausybių, sporto ir susijusių suinteresuotųjų šalių vaidmuo ir atsakomybė sprendžiant manipuliacijų sporte problemą. Akcentuota bendradarbiavimo stiprinimo svarba, siekiant užkirsti kelią manipuliacijoms sporto varžybomis, jas aptikti ir sankcionuoti, aptarti nacionalinių bendradarbiavimo mechanizmų modeliai. Seminaro dalyviai paskatinti aktyviai bendradarbiauti regioniniu ir tarptautiniu lygmeniu bei dalintis gerąja patirtimi.