BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Nelegali nuotolinių lošimų veikla 6
  • 1.

   Kokių imtis veiksmų ir kur kreiptis dėl lošėjo piniginių lėšų atsiėmimo užblokuotoje nelegalios lošimų veiklos vykdytojo svetainėje?

    

   Susiklosčius tokiai situacijai, kuomet buvo lošiama nelegalioje lošimų svetainėje ir ji tapo nebeprieinama Lietuvos Respublikoje (t. y. jos prieiga buvo užblokuota dėl nelicencijuotos veiklos vykdymo), o lošėjo lėšos/laimėjimai liko neišmokėti lošimo paskyroje, Priežiūros tarnyba rekomenduoja lošėjui dėl išmokėjimo kreiptis elektroninio pašto adresu, kuris visada yra pateikiamas Nelegalios veiklos vykdytojų sąraše (https://lpt.lrv.lt/lt/nelegalios-losimu-veiklos-vykdytojai/nelegalios-losimu-veiklos-vykdytoju-sarasas) šalia konkrečios nelegalios lošimų svetainės.

   Pavyzdys: 

    

    

   Atnaujinta: 2023 02 08

  • 2.

   Ar Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo 207 straipsnio 1 dalies 2 punkte minimi apribojimai, susiję su finansinėmis operacijomis, taikomi ir tuomet, kai nelegalią lošimo veiklą Lietuvoje vykdantis subjektas atlieka finansines operacijas, kurios neturi jokio ryšio su Lietuvos Respublika (išskyrus tai, kad mokėjimas atliekamas su lietuvišku identifikaciniu kodu (IBAN) angl. International Bank Account Number))?

   Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo 207 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta, jog mokėjimo, kredito ar kitai finansų įstaigai duodami nurodymai „nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas, susijusias su nelegalią nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje vykdančiu subjektu, įskaitant atsiskaitymus už dalyvavimą nelegalios lošimų veiklos vykdytojų organizuojamuose nuotoliniuose lošimuose, laimėjimų išmokėjimus, statomų sumų priėmimus nelegaliai lošimus organizuojančio subjekto naudai“.

   Jeigu nelegalią nuotolinių lošimų veiklą vykdantis subjektas, turintis IBAN Lietuvoje, teikia paslaugas ir veiklą vykdo ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, o kitoje šalyje, turėdamas tos šalies licenciją, ir veikla nėra skirta Lietuvos Respublikai bei nėra prieinama iš jos teritorijos, tokių mokėjimų nutraukti įstatymas neįpareigoja. Įstatymas įpareigoja su konkrečiu nelegalius lošimus organizuojančiu subjektu susijusius mokėjimus nutraukti tuo atveju, kai jo klientas/lošėjas/naudos gavėjas yra Lietuvos Respublikos teritorijoje.

   Lietuvos Respublikoje licencijuota finansų įstaiga teikdama paslaugas kitose šalyse tokiems nelegalią nuotolinių lošimų veiklą vykdantiems subjektams (neturintiems jokio ryšio su Lietuvos Respublika išskyrus IBAN), turi kreipti ypatingą dėmesį šiems subjektams, jų atliekamiems bei gaunamiems mokėjimams. Lošimo sektorius, šias paslaugas teikiantys subjektai bei paslaugas perkantys fiziniai asmenys, yra vertinami kaip padidintą riziką keliantys, todėl finansų įstaiga, kurios veikla yra orientuota į lošimo sektorių ne Lietuvos Respublikoje, turi dėti ypatingai dideles pastangas, siekiant užtikrinti Priežiūros tarnybos duodamų privalomų nurodymų tinkamą vykdymą.

   Atnaujinta: 2021 10 19

  • 3.

   Kokių imtis veiksmų ir kur kreiptis dėl užsienio internetinės lošimų bendrovės nesąžiningo elgesio, laimėtų pinigų neišmokėjimo?

   Atsižvelgiant į tai, kad Jūs kreipėtės dėl užsienio internetinės lošimų bendrovės, kuri neturi licencijos organizuoti azartinius lošimus Lietuvoje, Priežiūros tarnyba neturi galimybių taikyti poveikio priemonių ir apginti Jūsų interesų, laimėtų pinigų neišmokėjimo klausimu.

   Siūlome kreiptis į užsienio internetinei lošimų bendrovei licenciją išdavusią instituciją (kontaktai būna nurodomi interneto svetainės apačioje, kontaktų skiltyje).

   Atnaujinta: 2021 10 19

  • 4.

   Kodėl man neleidžia prisijungti prie užsienio lažybų svetainių?

   Informuojame, kad ši problema atsiranda dėl tos priežasties, kad svetainės prie kurių Jūs bandote prisijungti priklauso bendrovėms, kurios neturi Lošimų priežiūros tarnybos išduotos licencijos ir leidimo organizuoti nuotolinius lošimus Lietuvoje. Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau- ALĮ) 207 straipsnio 1 dalies 4 punktu, Priežiūros tarnyba turi įgaliojimus duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjui panaikinti galimybę pasiekti informaciją, kuri naudojama siekiant nelegaliai vykdyti lošimus. Dėl šios priežasties, nelegalūs tinklalapiai yra blokuojami.

    

   Atnaujinta: 2021 10 19

  • 5.

   Ar su nelegalią nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje vykdančiu subjektu negali būti vykdomi tik mokėjimai, susiję su atsiskaitymais už dalyvavimą nelegalios lošimų veiklos vykdytojų organizuojamuose nuotoliniuose lošimuose, laimėjimų išmokėjimais, statomų sumų priėmimais nelegaliai lošimus organizuojančio subjekto naudai, ar apskritai visi bet kokio pobūdžio mokėjimai už bet kokias paslaugas iš/į nelegalią nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje vykdančio subjekto banko sąskaitą?

   Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pažymi, kad Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo 207 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta, jog mokėjimo, kredito ar kitai finansų įstaigai duodami nurodymai „nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas, susijusias su nelegalią nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje vykdančiu subjektu, įskaitant atsiskaitymus už dalyvavimą nelegalios lošimų veiklos vykdytojų organizuojamuose nuotoliniuose lošimuose, laimėjimų išmokėjimus, statomų sumų priėmimus nelegaliai lošimus organizuojančio subjekto naudai“.

   Atsižvelgiant į tai, su nelegalią nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje vykdančiu subjektu turi būti nutrauktos visos finansinės operacijos, t. y. negali būti vykdomi jokie mokėjimai, susiję su atsiskaitymais už dalyvavimą nelegalios lošimų veiklos vykdytojų organizuojamuose nuotoliniuose lošimuose, laimėjimų išmokėjimais, statomų sumų priėmimais nelegaliai lošimus organizuojančio subjekto naudai, o taip pat negali būti vykdomi ir kitokio pobūdžio mokėjimai (pvz. pagal sąskaitas-faktūras su paslaugas teikiančiomis įmonėmis (buhalterinė apskaita, teisinės paslaugos, atsiskaitymai už interneto paslaugas ar kt.) ar pagal pasirašytą sutartį (darbo sutartį ir kt.). Be to, mokėjimai negali būti nei įskaitomi į banko sąskaitą iš nelegalios lošimų veiklos vykdytojų banko sąskaitų, nei vykdomi į nelegalios lošimų veiklos vykdytojų banko sąskaitas.

   Atnaujinta: 2021 10 19

  • 6.

   Kodėl kai kurios interneto svetainės, kuriose yra vykdomi nuotoliniai lošimai, yra blokuojamos?

   Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau – ALĮ) 2 straipsnio 23 dalyje nustatyta, kad „nelegalios lošimų veiklos vykdytojas – asmuo, kuris organizuoja lošimus neturėdamas licencijos organizuoti lošimus ir atitinkamo lošimų veiklos leidimo, arba asmuo, kuris organizuoja lošimus turėdamas licenciją organizuoti lošimus, tačiau neturėdamas atitinkamo lošimų veiklos leidimo“. Vadovaujantis ALĮ 207 straipsnio 1 dalimi Priežiūros tarnyba, atlikusi tyrimą ir nustačiusi, kad nelegalios lošimų veiklos vykdytojas Lietuvos Respublikoje organizuoja nuotolinius lošimus, turi teisę duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjui panaikinti galimybę pasiekti informaciją, kuri naudojama siekiant nelegaliai vykdyti lošimus. Taigi, kai kurios interneto svetainės yra blokuojamos dėl jose vykdomų nelegalių nuotolinių lošimų.

   Priežiūros tarnybos interneto svetainės http://lpt.lrv.lt/ skiltyje „Nelegalios lošimų veiklos vykdytojai“ yra skelbiamas nelegalios lošimų veiklos vykdytojų sąrašas (sąrašas yra nuolatos atnaujinamas) Lietuvos Respublikoje.

   Atnaujinta: 2021 10 19