BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pagalba lošėjams

Priklausomybė nuo azartinių lošimų ir probleminis lošimas

Priklausomybė nuo azartinių lošimų, dar kitaip žinoma kaip kompulsyvus lošimas arba ludomanija, tai psichikos sutrikimas, vienas iš impulsų kontrolės sutrikimų. Kompulsyvūs lošėjai negali kontroliuoti savo impulso lošti net ir tuo metu, kuomet supranta, kad lošimas sukelia kančias jiems patiems ar jų artimiesiems. Ir, nepriklausomai nuo aplinkybių, lošimas ar mintys apie lošimą tampa vieninteliu dalyku, kurio geidžia lošiantysis. Kompulsyvūs lošėjai lošia nepriklausomai nuo savo finansinių galimybių ir nuotaikų. Jie lošia būdami liūdni, linksmi ar prislėgti. Net suprasdami, kad visos tikimybės laimėti yra ne jų pusėje, net ir tuo metu, kai jie negali sau leisti pralaimėti dėl finansinių problemų, priklausomi nuo lošimų asmenys negali atsisakyti liguisto poreikio lošti.

Tai kas tas probleminis lošimas?

Probleminis lošimas – tai rizikingas lošimas, dėl kurio formuojasi problemos kurioje nors svarbioje gyvenimo srityje. Jeigu lošimas užima didžiąją dalį Jūsų laiko, jam yra skiriama didesnė pinigų dalis nei pagrindiniams poreikiams patenkinti, siekiate atsilošti, lošimams skiriamas biudžetas viršija Jūsų realias pajamas, tęsiate lošimą ignoruodami galimas pasekmes – Jūs galimai Probleminis lošėjas.

 

Savanoriškas apsiribojimas nuo azartinių lošimų – kaip tą padaryti

2017 m. gegužės 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo pakeitimui, asmenų prašymų neleisti lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose (toliau – prašymai) pateikimas įgauna teisinę galią. Už asmenų, pateikusių prašymus, įleidimą į lošimų organizavimo vietas atsakingi tampa lošimų organizatoriai.

Tai reiškia, kad 2017m.  gegužės 1 d. keičiasi  galiojusi prašymų pateikimo tvarka ir savo veiklą pradės Apsiribojusių savo galimybę lošti asmenų registras (toliau – registras). Registro tvarkytoja yra Priežiūros tarnyba.

Asmenys, norintys apriboti savo galimybę lošti, nuo 2017 m. gegužės 1 d. Priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui prašymą gali pateikti vienu iš šių būdų:

Elektroniniu būdu portale „Elektroniniai valdžios vartai“ (adresu https://www.epaslaugos.lt/portal/service/74420/13221?searchId=dc364005-8bed-4487-b267-56e67ed3d504) tiesiogiai prisijungus ir užpildžius nustatytos formos prašymą;

lošimų organizavimo vietoje, kur asmeniui bus suteikta galimybė prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“;

tiesiogiai atvykus į Priežiūros tarnybą.*

*DĖMESIO

Asmenys, pageidaujantys pateikti prašymą Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrui arba konsultuotis dėl potraukio azartiniams lošimams, aptarnaujami Lošimų priežiūros tarnybos patalpose iš anksto paskambinus telefonu 8 5 233 6241, 8 609 66676 arba  elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt bei suderinus atvykimo laiką su Lošimų priežiūros tarnybos konsultantu.

Lošimų organizatorius kiekvienoje apskrityje, kurioje jam yra išduotas leidimas, bent vienoje bet kurios rūšies lošimų organizavimo vietoje, kurioje jis vykdo veiklą, privalės sudaryti galimybę asmeniui prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“. Jūsų patogumui pateikiamas Lošimo organizavimo vietų, kuriose priimami asmenų prašymai neleisti lošti, sąrašas.

Vilniaus mieste tiesiogiai atvykus asmenų prašymai bus priimami tik Priežiūros tarnyboje, adresu Ukmergės g. 222, Vilnius.

 Prašymų pateikimo būdas - lošimų organizatoriui ar Priežiūros tarnybai pateikiant užpildytą popierinę prašymo formą, nuo 2017 m. gegužės 1 d. nebegalioja.

DĖMESIO. Asmenų prašymai neleisti lošti, pateikti iki 2017 m. gegužės 1 d., nebegalioja. Asmenys, pageidaujantys apriboti savo galimybę lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose, nuo 2017 m. gegužės 1 d. turi elektroniniu būdu portale „Elektroniniai valdžios vartai“ pateikti prašymus neleisti lošti aukščiau nurodytais būdais.

Su Prašymų neleisti lošti pateikimo instrukcija elektroniniu būdu portale ,,Elektroniniai valdžios vartai“ galima susipažinti čia.

Pažymos apie asmeniui taikomą / netaikomą apribojimą lošti gavimo instrukcija.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Priežiūros tarnybos specialistus (telefono Nr. (8 5) 233 6247, (8 5) 233 6241, +370 609 66676 arba elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt ).

Greičiausiai Jūs turite problemų dėl lošimų, jeigu:

Slepiate savo lošimą nuo aplinkinių. Galbūt Jūs lošiate slapčia arba meluojate apie lošimo dažnumą, slepiate pralošimo faktą bijodamas, kad artimieji Jūsų nesupras. Mieliau dalinatės tik savo pergalėmis, stambiais laimėjimais. Kartais slepiate ir laimėjimus, kad turėtumėte papildomų lėšų lošimams tęsti.

Turite sunkumų kontroliuodami lošimą. Ar pradėję lošti galite sustoti ir palikti lošimų vietą bet kuriuo momentu? Ar vis dėl to tęsiate lošimą, kol neišleisite visko iki paskutinio cento, bandydamas atsilošti praloštą sumą?

Lošiate net tuomet, kai neturite tam pinigų. Manote, kad taip nebūna? O kaipgi lošimas iš pinigų, kurie yra skirti būstui išlaikyti, maistui, pinigai, skirti vaiko poreikiams? O jeigu skolinatės pinigus lošimams? Signalas, kad turite rimtų problemų dėl lošimo, – desperatiškas bandymas atsilošti arba lošimas iš tų lėšų, kurios lošimams nėra skirtos. Gali kilti minčių ir tikėtina, kad Jūs nuoširdžiai tikite tuo, kad vienintelis būdas susitvarkyti finansines problemas yra lošimas. Liūdna, bet tai tik dar vienas būdas, stumiantis lyg prarajos.

Šeima ir draugai ima nerimauti dėl Jūsų lošimo. Lošimo ar pačios lošimo problemos neigimas sudaro puikiais sąlygas tęsti žalingą lošimą. Jei Jūsų šeima ar draugai išreiškia nerimą dėl Jūsų lošimo, priekaištauja dėl laiko ar pinigų – įsiklausykite, greičiausiai jie pastebi tai, ko Jūs nematote. Pabandykite į susidariusią situaciją pažiūrėti kritiškiau ir pasverkite, kokią įtaką Jūsų gyvenimui daro lošimas. Nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus, keistis ir gyventi sveiką gyvenimą niekada ne vėlu.

Kreipkitės pagalbos ir žinokite, kad pagalbos paieška nėra silpnumo ženklas.

Jeigu manote, kad norėtumėte liautis lošę, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, skambinkite į Lošimų priežiūros tarnybą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos telefonais: (8 5) 233 62 41 arba +370 609 66676.

 

Priežiūros tarnybos specialistai konsultuoja problemų turinčius asmenis ir jų artimuosius apie galimus pagalbos būdus visoje Lietuvoje, teikia informaciją telefonu arba elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt ar internetine pokalbių programa „Skype“ (Pagalba LPT).

Tiesioginis specialistų telefono numeris  (8 5) 233 6241, +370 609 66676.

Konsultacijos teikiamos ir atvykus į Priežiūros tarnybą, adresu Ukmergės g. 222 (IV aukštas, 403 kabinetas), Vilnius, darbo metu (pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 val. iki 17.00 val., penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.,  pietų pertrauka nuo 12.00 val. iki 12.45 val.).

NAUJIENA. Nuo 2017 m. spalio 31 d. antradieniais specialistai asmenų prašymus neleisti lošti priima ir konsultuoja iki 20.30 val. Jei planuojate atvykti, maloniai prašome iš anksto informuoti specialistus telefonu Nr. +370 609 66676.

Lošėjų artimųjų paramos grupės susitikimų dienomis konsultacijos vyks iki 18.00 val. (daugiau apie Lošėjų artimųjų paramos grupės susitikimus ir datas –  https://www.facebook.com/nebenoriu.losti ).

Konsultacijos nemokamos.

Lošimų priežiūros tarnyboje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1 kartą per mėnesį vyksta savitarpio paramos grupės, skirtos artimiesiems, kurių aplinkoje yra asmuo, turintis problemų dėl azartinių lošimų, susitikimai. Artimųjų paramos grupė skirta Jums, jei:

Jūsų artimoje aplinkoje yra lošiantis asmuo.
Nežinote, kaip padėti jam ar sau.
Turite neatsakytų klausimų ir nežinote, kam juos užduoti.
Kyla jausmų, su kuriais nežinote, ką daryti.
Žinote, ką daryti, ir norėtumėte pasidalinti su kitais.

 

ATNAUJINTA INFORMACIJA

Lošėjų artimųjų palaikymo grupės susitikimas vyks Skype spalio 12 d. ir 26 d.  18.30 val., susitikimo trukmė 2 val.

Norint dalyvauti susitikime prašome susisiekti tel. nr.  +370 609 66676.

Grupės moderatoriai: Lošimų priežiūros tarnybos vyriausieji specialistai-psichologai Oleg Mackevič ir Tatjana Veromej.

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mūsų specialistais. Specialistai konsultuoja telefonu ((8 5) 233 6241, +370 609 66676) ar internetine pokalbių programa „Skype“ (Pagalba LPT), taip pat elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt.

 

DĖMESIO: Karantino laikotarpiu asmenys Lošimų priežiūros tarnyboje aptarnaujami tik nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos - Dėl klientų aptarnavimo karantino laikotarpiu | Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (lrv.lt)

 

Mūsų adresas: Ukmergės g. 222, Vilnius (4 aukštas).

Daugiau informacijos elektroniniu paštu pagalba@lpt.lt arba telefonu 8 (5) 233 62 41.

 

 

 


Daugiau informacijos apie azartinių lošimų pavojus ir pagalbos būdus galite rasti žemiau pateiktoje nuorodoje:

http://nebenoriu-losti.lt/

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-02