Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vebinaro dalyviai pakviesti prisidėti prie sporto skaidrumo užtikrinimo

Data

2020 06 26

Įvertinimas
0
football_field_grass_mark_corner_football_meadow_football_color_green-927860.jpg

Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Lošimų priežiūros tarnyba) specialistai dalyvavo tarptautinės sporto lažybų monitoringo organizacijos Global Lottery Monitoring System (toliau – GLMS) surengtame nuotoliniame seminare, skirtame sporto skaidrumo temai. Tai pirmasis tokio formato seminaras šia tema.

Seminare, kurį GLMS organizavo kartu su Europos loterijų ir Pasaulio loterijų asociacijomis ir kuris vyko š. m. birželio 23 – 25 dienomis, dalyvavo su sportu, sporto skaidrumo užtikrinimo, lažybų organizatorių, priežiūra ir kontrole susijusių įstaigų ir organizacijų atstovai iš įvairių Europos valstybių.

Vebinaro metu buvo skaitomi pranešimai ir vyko diskusijos apie koronaviruso COVID-19 pandemijos padarinius sporto ir lažybų sektoriams, su karantinu susijusiais sporto įvykių pasiūlos pokyčiais, nusikalstamus manipuliacijų rezultatais elementus sporte ir kovos su jais būdus bei priemones, karantino laikotarpiu Europos mastu stebimas galimai sutartų rungtynių atvejų augimo tendencijas.

Visų sektorių, susijusių su sportu ir dėl jų rezultatų vykstančių lažybų, dalyviams keltas klausimas apie tai, kuo jie galėtų prisidėti, kad būtų užtikrintas sporto skaidrumas, kokios galėtų būti bendradarbiavimo sritys ir kryptys. Taip pat akcentuota Makolino konvencijos ratifikavimo svarba, nacionalinių ir Europos olimpinių komitetų indėlio, lažybas organizuojančių bendrovių aktyvesnio įsitraukimo į manipuliacijų sporte prevencijos veiklas galimybių reikšmingumas.

Kalbėta apie susitarimų sporte prilyginimą dopingo vartojimui ir šių veiksmų kriminalizavimą. Tokiu būdu būtų labiau atkreiptas dėmesys į problemą bei paskatintas atsakingesnis pačių sportininkų elgesys. Pažymėtina, kad ne viename moksliniame tyrime šios temos - dopingo vartojimas ir manipuliacijos sporto varžybų rezultatais - analizuojamos kaip pačios pavojingiausios sukčiavimo sporto srityje formos.

Vebinaro metu taip pat dalintasi pastebėjimais apie koronaviruso COVID-19 pandemijos metu išaugusį susidomėjimą nauja sporto forma -  e-sportą, kurio, kaip ir kitų virtualių veiklų, karantino draudimai nepalietė, o tik paskatino jo plėtrą, kalbėta apie tendencijas šioje srityje ir jo ateitį.

Lošimų priežiūros tarnyba aktyviai įsitraukusi į veiklą, nukreiptą prieš manipuliacijas sporte, prevencijos ir kovos su šiuo reiškiniu, informacijos keitimosi srityje, atliekant tyrimus dėl galimai sutartų rungtynių bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis, teisėsaugos institucijomis, sporto organizacijomis bei užsienio partneriais, stebi prižiūrimų lažybų organizatorių pasiūlas.

Nuo 2018 m. Lošimų priežiūros tarnyba bendradarbiauja su tarptautine sporto lažybų monitoringo organizacija GLMS, su kuria aktyviai dalinasi informacija apie įtartinus susitarimus dėl sporto rezultatų ir lažybų. GLMS veikla orientuota į efektyvų bendradarbiavimą su reguliavimo, teisėsaugos institucijomis, sporto organizacijomis. Šiuo metu organizacijai priklauso 32 nariai ir dar 5 asocijuoti nariai, kurie bendromis narių pastangomis siekia užtikrinti sporto skaidrumą visame pasaulyje.