Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Savižudybių prevencijos mokymai Lošimų priežiūros tarnyboje

Data

2019 06 10

Įvertinimas
3
T and O.jpg

Š. m. birželio 6 d. Lošimų priežiūros tarnyboje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) vyko vidiniai mokymai Priežiūros tarybos darbuotojams apie savižudybės reiškinį ir kaip galima padėti žmogui galvojančiam apie savižudybę. Mokymus vedė Priežiūros tarnybos specialistai.

Per metus Lietuvoje nusižudo iki 1000 asmenų. Tai gana skaudi statistika, nekalbant apie artimuosius, kurie po netekties jaučiasi labai sugniuždyti. Nuo 2017 metų Lietuvoje pradėta aktyviau kalbėti apie šį reiškinį ir siūloma skirtingų programų, kurių tikslas suteikti žinių kuo didesniam visuomenės ratui.

Šių mokymų, susijusių su psichikos sveikata, tikslas – patobulinti žinias psichologijos srityje, stiprinti Priežiūros tarnybos darbuotojų, kaip visuomenės dalies, bendruomeniškumo jausmą, didinti tiek socialinę, tiek asmeninę atsakomybę už save ir savo aplinką, atpažinti savižudybės riziką, t. y. kaip atpažinti, kad žmogus turi minčių apie savižudybę, kaip pradėti pokalbį apie savižudybę, kur nukreipti tęstinės pagalbos.

Tokie mokymai bendrai prisideda prie įstaigos darbuotojų emocinių (asmeninio efektyvumo) kompetencijų: savęs pažinimo, emocijų pažinimo ir valdymo, pasitikėjimo, patikimumo, lankstumo, didinimo.