PATVIRTINTAS PROBLEMINIO LOŠIMO PREVENCIJOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO PLANAS

Data

2019 02 05

Įvertinimas
0
Susitarta.jpg

2019 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Probleminio lošimo prevencijos priemonių įgyvendinimo planui ir pavedė atsakingoms institucijoms įgyvendinti Priemonių plane nurodytas priemones.

Azartiniai lošimai, lažybos ir nauji kompiuteriniai žaidimai, turintys azartinių lošimų požymių, tampa masiniu laisvalaikio leidimo būdu. Psichikos sveikatos specialistų teigimu, azartiniai lošimai yra specifinė pramogos rūšis, kuria piktnaudžiaujant gali susiformuoti priklausomybė. Priklausomybė gali sukelti įvairių socialinių ir psichologinių problemų ne tik lošiančiajam, bet ir jo artimiesiems. Tyrimų duomenimis, nuo minėtos problemos daugiausia kenčia 18–40 metų vyrai.

Probleminio lošimo prevencijos priemonių įgyvendinimo planas yra vienas iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano darbų, kurie apima lošimų ir loterijų žaidėjų apsaugos stiprinimą.

Finansų ministro įsakymu sudaryta darbo grupė probleminio lošimo prevencijos veiksmų planui parengti, kurioje valstybės institucijų, mokslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai bei rinkos dalyviai svarstė pasiūlymus dėl probleminio lošimo prevencijos priemonių ir valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų veiklos įgyvendinant šias priemones, parengė Probleminio lošimo prevencijos priemonių įgyvendinimo planą.

Probleminio lošimo prevencijos įgyvendinimo priemonių plane 12 priemonių suskirstyta į tris probleminio lošimo mažėjimą lemiančias priemonių grupes:

·         šviečiamosios veiklos skatinimas ir sąmoningumo ugdymas (7 priemonės),

·         pagalbos probleminiams lošėjams prieinamumo užtikrinimas (2 priemonės),

·         probleminio lošimo paplitimo mažinimas (3 priemonės).

Už kiekvienos priemonės įgyvendinimo užtikrinimą paskirtos atsakingos institucijos, nurodyti priemonių įgyvendinimo terminai. Vyriausybė taip pat pasiūlė prie Probleminio lošimo prevencijos priemonių įgyvendinimo plano įgyvendinimo prisidėti ir Lietuvos savivaldybių asociacijai bei nevyriausybinėms organizacijoms, taip pat lošimų organizavimo verslo atstovams.

„Finansų ministerija skiria ypatingą dėmesį probleminio lošimo prevencijai. Siekiame, kad patvirtinta probleminio lošimo prevencijos programa prisidėtų ne tik prie visuomenės švietimo ir sąmoningumo ugdymo, bet ir užtikrintų gydymo bei reabilitacijos paslaugų prieinamumą. Esame įsitikinę, kad prevencija yra efektyviausia priemonė šioje srityje", - sakė viceministrė Loreta Maskaliovienė.