Lošimų priežiūros tarnybos psichologai skaitė paskaitą Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filiale

Data

2018 11 29

Įvertinimas
0
2018-11-28- paskaita RPLC.JPG

Š. m. lapkričio 28 d. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Lošimų priežiūros tarnyba) psichologai skaitė paskaitą Respublikinio priklausomybės ligų centro (toliau – RPLC), Vilniaus filialo, stacionarinės psichologinės socialinės reabilitacijos programos „Minesota“ pacientams. „Minesotos“ programa skirta priklausomybei nuo alkoholio ir kitų psichiką veikiančių  medžiagų bei azartinių lošimų gydyti.

Paskaitos metu buvo apžvelgta priklausomybės nuo azartinių lošimų vystymosi eiga, rizikos faktoriai, turintys įtakos priklausomybės atsiradimui, ženklai, signalizuojantys besivystantį liguistą potraukį lošti. Lošimų priežiūros tarnybos specialistai pasidalino savo darbo su asmenimis, besikreipiančiais pagalbos dėl savo nekontroliuojamo lošimo, patirtimi, apžvelgė pagrindines problemas, kurios bendros didžiajai daliai priklausomybę turinčių asmenų, papasakojo apie galimybę Lošimų priežiūros tarnyboje gauti pirminę konsultaciją dėl probleminio lošimo tiek patiems lošėjams, tiek jų artimiesiems, kuriems Lošimų priežiūros tarnyboje organizuojami Lošėjų artimųjų paramos grupės susitikimai.

 Ši paskaita organizuota kaip geros bendradarbiavimo praktikos tarp Lošimų priežiūros tarnybos ir  RPLC tąsa.

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, Lietuvoje probleminių lošėjų skaičius siekia 2,5 % (G. Navaitis, „Azartinių lošimų paplitimas Lietuvoje ir jų poveikis socialinei gerovei“, 2017). Apytiksliai tai galėtų būti apie 70 000 asmenų. Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre šiuo metu užregistruota šiek tiek daugiau, nei 6000 prašymų apriboti galimybę lošti, tad darytina išvada, kad prašymus dėl savęs apribojimo yra pateikę dešimtadalis visų Lietuvos probleminių lošėjų.

Lošimų priežiūros tarnyboje teikiama nemokama specialistų pagalba - psichologų konsultacijos – asmenims, turintiems problemų dėl azartinių lošimų, ar jų artimiesiems, kurių metu besikreipiantys asmenys telefonu arba atvykus gauna pirminę konsultaciją, taip pat gali būti nukreipti dėl tolimesnės pagalbos pas psichinės sveikatos specialistus.

Daugiau informacijos apie pagalbą lošėjams Priežiūros tarnybos interneto svetainėje ir Nebenoriu lošti projekto svetainėje.