Įvertintas Lietuvos kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu efektyvumas

Data

2018 12 11

Įvertinimas
1
2018-12-03 Strasburas Moneyval.png

Š. m. gruodžio 3 - 6 d. Strasbūre (Prancūzija) vyko Europos Tarybos Ekspertų komiteto dėl priemonių, nukreiptų kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu (MONEYVAL), plenarinė sesija, kurioje buvo ginama Lietuvos Respublikos vertinimo ataskaita. Lietuvos delegacijoje dalyvavo ir Lošimų priežiūros tarnybos  prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovas.

Ekspertai, įvertinę valstybėje veikiančios sistemos efektyvumą, galiojančių teisės aktų ir kitų prieš pinigų plovimą ir terorizmo finansavimą nukreiptų priemonių veiksmingumą, parengė galutinę ataskaitą, kurią plenariniame posėdyje gynė delegacijos nariai, atstovaujantys ar prižiūrintys įvairius sektorius, tame tarpe ir azartinių lošimų sektorių.

Lietuva negavo nei vieno žemo reitingo, išvengė patekimo į Finansinių veiksmų darbo grupės kovai su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu, sudarytos Didžiojo septyneto sprendimu (toliau – FATF) sustiprintos priežiūros valstybių sąrašą (Tarptautinė bendradarbiavimo ir priežiūros grupė ICRG.

Lietuvą pasveikino ir Lietuvos Respublikos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė. Apie pažangą šalinant trūkumus Lietuva privalės atsiskaityti 2020 m.